YENİYIL’DAN BEKLENTİMİZ

Yılbaşı kutlaması gibi bir inancımız şuana kadar olmadı, şuandan sonrada olmayacaktır inşallah. Fakat yıl dönümlerini insanların bir değerlendirme yapması açısından olumlu buluyorum. İnsanlarımızın geçmiş olan 2011 yılında neler yaptığını değerlendirip, 2012’ide de neler yapacağını değerlendirmesini, hem kurumu açısından, hem ailesi açısından, hem de kendisini yenilemesi ve geliştirmesi açısından çok önemli buluyorum. İnsanın kendisini bir plan dahilinde yenilemesi öyle zor bir olay da değil. Her insanın yapa bileceği birkaç olumlu düşünce doğrultusunda yapılacak planlamayla, bu iş rahatlıkla yapıla bilir!  

 
 Şimdi bizim konumuz dahilinde ilimizde yaşanan spor olaylarına bakarak 2011 yılını değerlendirdiğimizde, profesyonel futbol açısından çok olumlu geçtiğini rahatlıkla söyleye biliriz. Elazığspor ve Elazığ Belediyespor gruplarında Şampiyon olarak bir üst lige çıktılar. Amatör futbol açısından da tam tersi oldu. Yaşanan şike olayları, takımların küme düşürülüşü, olayların ulusal basında yer alması, bal ligine katılamayışımız v.s. çok kötü bir sezon geçirdiğimizi söyleye biliriz. 

Salon sporlarımıza baktığımızda 2011 yılı çok ta kötü geçmedi. Basketbol, Voleybol, Hentbol gibi salon sporlarının birçok dalında önemli başarı elde edemezsek de, en azından mevcudu koruya bildik. Dünya Offschor yarışlarının ilimizde ilk kez gerçekleşmesi, 3. Uluslar arası Hazar Spor Şenliklerinin yapılması, bireysel sporlarımızdan Boks’ta önemli dereceler elde etmemiz 2011 yılının spor açısından olumlu geçtiğini bize gösteriyor. 
 
 Yine tesisleşme adına yüzme havuzunun 20 yıl aradan sonra 2011’de hizmete açılması, birçok ilçelerimizdeki sahaların sentetik sahaya çevrilmesi, şehir merkezinde il özel idare sahasının sentetik saha yapılması ve yanında da bir kapalı salon yapılması, tesisleşme adına da 2011 yılının kötü geçmediğini bize işaret ediyor.  
 Tabi esas olan 2012 yılında ilimizde gerçekleşecek olan sportif olaylardır. Profesyonel takımlarımız 2011 deki başarılarını 2012’de de tekrarlaya bilecekler mi. Amatör futbolda 2011’de yenen darbe 2012’de telafi edilip, tekrar amatörün gözde olduğu dönemlere geri döne bilecek miyiz.. Şuanda en büyük sorunlardan biri olan ve Profesyonel futbol takımlarımızın tek sahası olan Elazığ Atatürk Stadyumu yenilene bilecek mi.. 
 Fazla değil 2012 yılında şu 3 soruya yanıt verebilir ve gerçekleştire bilir isek, ben şimdiden yeni yılın Elazığ’da spor açısından olumlu geçeceğini söyleye bilirim!
 Fakat bu konuda yetkili ve etkili olan kişilerin kararlılıklarını biran önce gösterip işe koyulmaları gerekiyor. Kulüplerimiz ve basınımız özellikle Atatürk Stadyumu konusunda yetkilileri sürekli uyararak teşvikte bulunmalılar.  
 
 2012 de malumunuz üzere ilimiz spor’unun lokomotifi konumunda olan Elazığspor’da da yeni bir yönetim göreve geliyor. Yeni oluşacak olan Elazığspor Yönetim Kurulunun mutlaka 2012 yılı çalışmalarını planlaması gerekiyor. Eğer kurumlar ve kuruluşlar yeni yıl için belirli bir planlama yapıp, bu plan doğrultusunda çalışmalarını sürdürürlerse inanın başarı çok daha kolay gelecektir. 
 2012 yılının vatana ve milletimize hayırlar getirmesi dileği ile mutlu yıllar… 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.