Yazıklar Olsun

Elazığspor’da ki kötü gidişatın sebeplerini bilmek ve tedbir almak için geçen gafta başında Başkan Selçuk Öztürk, spor basını ve spor taban birliklerinin yöneticileri ile kulüpte bir istişare toplantısı yaptı.

            Bu toplantıda daha önce bu sütunlardan kamuoyu ile paylaştığım, özelliklede bu teknik kadro ile Elazığspor’un iyiye gitmeyeceğini bizzat Selçuk başkana bu toplantıda da anlattım. Toplantıya katılanların bir çoğunun benimle aynı düşüncede olduklarını gözlemleyerek, Elazığspor’un en azından Gençlerbirliği maçı öncesinde köklü bir değişiklik yapacağını düşündüm.

            Cumartesi günü akşam büyük bir heyecan ve umut ile Atatürk Stadyumuna geldim. Atatürk Stadyumuna her zaman olduğu gibi kameraman arkadaşım ve küçük kızımla birlikte geldik. Dakika bir gol bir! Emniyet 13 yaşındaki kızımı benim ile birlikte basın tribününün ve şeref  tribünün olduğu bölgeye gelmesini engelledi. Nedeni İl Güvenlik Kurulu kararıymış! İl Güvenlik  Kurulunda kimler var bilmem ama ben 20 yıla aşkındır bu kapıdan içeri girerim ilk defa çocuklardan bilet ve davetiye sorulduğunu gördüm. Oysaki basın tribününde defalarca emniyet mensuplarının çocuklarını ve ailelerini konuk etmişiz bizler. Baktım olacağı yok 13 yaşındaki kız çocuğumu çok sevdiği Elazığspor’dan mahrum etmemek için tek başına kale arkasına gönderdim.

            Oysaki çocuklara sporu sevdirmek Anayasamızda var. Anayasa ilgili maddeleri şöyle:

Madde 58 Devlet, istiklâl ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müsbet ilmin ışığında, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda ve Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaç edinen görüşlere karşı yetişme ve gelişmelerini sağlayıcı tedbirleri alır.

Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.

Madde 59 Devlet, her yaştaki Türk vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirleri alır, sporun kitlelere yayılmasını teşvik eder.

Şimdi Anayasamızı dahi bilmeyen bu zavallı, bilgiden yoksun İl Spor Güvenlik Kurulu üyeleri, dün babası ile yada büyükleri ile Atatürk Stadyumundan geri çevrilen bu çocukları n hayyellerini nasıl yıkarsınız? Sizin Atatürk Stadyumuna gelen 50-60 tane küçücük çocuğun güvenliğini sağlayamayacak kadar acizmisiniz? Yoksa bunların sağlıklı, vatanını, milletini seven birer avlat olmalarını istemiyor musunuz?

Aslında suç sizde değil biliyorum. Suç bu memleketin seçilmeşlerinde! Bu memleketi  3-5 bürokrata teslim etmişler, onlarda Elazığ’lının vatan millet sevdasından bi haberler!

Sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar olan bazı gazeteci arkadaşlarımız ile hep söylüyoruz, bu memleketin idaresinde sorun var diye. Ama elimizden malesef  birşey gelmiyor. O nedenle hepsini Allah’a havele ediyorum.

Elazığspor’da da durum farklı değil. O kadar çırpınmamıza rağmen bu hoca ile zamanında yollar ayrılmadı ve sonucunda Elazığspor, küme düşme hattına geldi. Köşe yazımı yazdığım esnada da hoca ile yolların ayrıldığı haberi geldi. Bence tek hocanın gönderilmesi ile Elazığspor’da sorunlar giderilmeyecek. Başkan hariç sil baştan yapılanmak lazım!

Elazığ’daki ve Elazığspor’daki sıkıntıları artık sağır sultan bile duydu. Allah’ın biz kullarına emri “herşeyin aşırısından kaçınınız.”  Bende bu emire uyarak bu konuları defalarca dile getirdiğim için, daha fazla eleştirmeden, sadece bir takım hesap kitaplar içerisine girerek, vatanını, milletini, dinini canından dahi çok seven bu güzelim insanları, her konuda mağdur durumda bırakan bizi yönetenlere “size yazıklar olsun” diyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.