ÜMİT

Ümit başlığı altında birçok köşe yazısı yazmışımdır şuana kadar. Karamsar olduğumuz her dönemde azda olsa ümidimizi olmuştur hep aklımızın bir köşesinde. İçimizde beslediğimiz o ümidimiz şuana kadar hiç bizi yanıltmadı ve Elazığspor’umuz, koymuş olduğu hedefine zorda olsa ulaşma başarısı göstererek, bizleri mutlu etti.

Bugün yine aynı durumdayız. Yeni sezon için yeterli hazırlıkları göremiyoruz Elazığspor’da. Bu durum bizi hayli karamsarlığa itse de, yine içimizdeki ümidi yitirmiyoruz. Bir ümitle Elazığspor’da yaşanan sıkıntıların giderilmesini bekliyoruz!

Şimdi, Elazığspor’da bizi karamsırlığa iten sıkıntıları şöyle sıralaya biliriz:

A)    Yeni hoca ile henüz sözleşme imzalanmaması ve teknik ekibin oluşturulmaması.

B)    Eksik mevkilere istenilen nitelikte ve kalitede futbolcu transfer edilmemesi.

C)    Kulüp personelinin aylardır maaşlarının ödenmemesi. Kulüpte ciddi bir personel atağının yapılmaması ve kulüp işleyişinin henüz ciddi bir sisteme oturtulmaması.

D)    Yeni dönem için kombine bilet satışları ve uygulanaçak sistemle ilgili her hanki bir çalışmanın yapılmaması.

E)     Kulüp gelirlerinin artırılması için henüz hiç bir çalışmanın yapılmaması. Sponsor ve reklem gelirleri için gereken çalışmaların başlatılmaması.

F)     Altyapı ve amatör branşlar için henüz çiddi bir atılımın yapılmaması. Gibi daha birçok sorunun ne olacağı belli olmadığı için gerçekten endişe içerisindeyiz.

Başkan Selçuk Öztürk’ün biran önce bu kadar tatil yeter deyip, önce yönetim kurulunu toplayıp, ardından da kulüp çalışanlarını toplayıp yeni sezona iyi bir şekilde gire bilmek için gerekli çalışmalara başlaması lazım.

Yönetim kurulunun da şöyle bir silkilerek, yaptığı görevin farkına varması lazım. Basına yansıyan haberde bir süre önce basın sözcüsü Şeraffettin Yıldırım, Elazığspor Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmişti. Aldığım bilgiye göre, basına yansımasa da 2. Başkanlardan Prof. Dr. Erdal Yılmaz ve yönetim kurulu üyesi Hulisi Hekimoğlu’da Elazığspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa etmişler. Bu istifalar doğru ise yönetim kurulu içinde yenibir düzenlemeyede ihtiyaç olacak.

Zaman daralıyor, rakiplerimiz çok güçlü, işi hafife almak gerek. Biran önce önümüzde duran sorunları çözmek gerek.

Tüm olumsuzluklara rağmen içimizdeki ümidimizi yitirmeden sukunet ile hazırlıkların biran evvel başlamasını bekleyeceğiz.

Hoşuma giden klasik bir laf vardır, “Ümit fakirin ekmeği” diye. Evet, ümit fakirin ekmeği misali, ümidimizi hiç yitirmeyeceğiz. Bekle bizi Süper Lig!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.