KONGRENİN ARDINDAN

Bilindiği üzere Elazığspor olağan üstü kongresi geçtiğimiz hafta Ahmet Aytar Spor salonunda yapıldı ve Akın Şatıroğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, başka liste olmayınca 5 yeni ismin katılımı ile tekrar yola devam dediler. Daha önce 30 olan yönetim kurulu sayısı 20’ye düşürülerek, geçtiğimiz sezon ki yol arkadaşlarından yarısı ile yollar da ayrılmış oldu. 

Geçtiğimiz sezon iyi işler yapan Elazığspor Yönetim Kurulu, yeni sezona daha iddialı bir şekilde hazırlanıyor. En azından şuan ki tablo öyle görünüyor. Bizde Elazığspor’un yeni Yönetim Kuruluna bu zorlu ve aynı zamanda iyi işler yapılır ise keyifli yolculukta başarılar diliyoruz. Evet, Elazığspor’da yöneticilik yapmak zor bir iş! Fakat, işi bilir ve yaptığınız işte samimi olur iseniz, zorlukları kolaylaştırırsınız. Örneğin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen kongrede tüzük değişikliği ile ilgili yaşanan gereksiz tartışmaların ana nedeni, tamamen iş bilmezlikten kaynaklandı. Siz gerekli açıklamayı ya da izahatı yapmadan çok büyük emeklerle hazırlanıp tüzüğe konulan “divan kurulunu” kaldırırsanız, buna emek verenlerde haliyle kalkar size itiraz ederler! Buradaki sıkıntının ana nedeni toplumun ortak malı olan bir konuyu, yeterince toplumla paylaşmamak, başkada hiçbir nedeni de yok! Bu durum toplumu ilgilendiren her alanda da aynıdır! Ben yaptım oldu mantığı kesinlikle yanlıştır!
Peki, yapılan tüzük değişikliği yanlış mıdır? Bence de yanlış değildir!
Yıllar önce tüzüğe konulan bu önemli kuruma, şu güne kadar işlev kazandırılmamış ise, ilk önce bu kurumun oluşturulması için günlerini ve mesailerini harcayanlar Allah aşkına 5 yıla aşkın bir süredir neredeydiler? Elazığspor tüzüğünde “divan kurulu” ibaresi yer alalı yıllar geçti, bu sürede takım 3 kez kayyuma kaldı. Bu arkadaşlarımız Elazığspor’u o kadar çok seviyorduysalar niçin bir gün dahi olsa seslerini çıkarmadılar. Daha geçen yıl bunlar değil miydi çarşaf çarşaf gazete ilanı vererek “benim Elazığspor gibi bir meselem yok” diyenler?
Beyler titreyin ve kendinize gelin! Birileri bir şeyler yapıyorsa, bu yapılan işe hep birlikte destek olalım. Elazığspor Yönetim’ine güvenmeye bilirsiniz. Bu da gayet doğal bir olay. O zaman yapacağınız iş Elazığspor ile ilginizi kesmemek! Elazığspor ile ilginizi kesmezseniz, yönetimin ne yapıp yapmadığını bilirsiniz! İşte o zaman Elazığspor Yönetim Kuruluda kendisinin izlendiğini bilir ve daha iyi işler yapmaya çalışır ve aynı zamanda hata yapmamak içinde dikkat eder! Elazığspor Yönetiminde kim olursa olsun, isterseniz babanızın oğlu olsun, iyi işler yaptıklarında teşekkür edin, hata yaptıklarında uyarın. Göreceksiniz ki ortaya çok güzel işler çıkacak! Elazığspor için verilecek hayati kararlarda ise, hata üstüne hata da yaparlar, ya da ben yaptım oldu mantığı ile davranır iseler, o zaman hep birlikte karşı çıkalım, tıpkı geçmişte yapanlar gibi bunları da unutalım!
Elazığspor Yönetim Kuruluna bir kez daha başarılar dilerken, Elazığspor ile ilgili hayati önem taşıyan konuları önceden, kamuoyu ile paylaşırlar ise daha inandırıcı olacaklarını hatırlatırım!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.