HAYDİ HAYIRLISI

12 Haziran genel seçimleri süresinin başlaması ve gündemi spor’dan çok siyasetin meşgul etmesi nedeni ile yaklaşık bir ayı aşkın bir süredir köşe yazılarıma ara vermiştim. Malumunuz üzere seçimler bitti, gündem tekrar spor’a döndü ve bizde yazılarımızla sizleri bilgilendirmeye başladık tekrar. 

Tabi tek dileğim yapılan bu seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesi. 
En son ki yazımda Elazığspor taraftarının da bir oyu olduğunu, bu nedenle adaylarımızın seçim programlarına Elazığspor’u da dahil etmelerini belirtmiştim. Ama maalesef tüm adaylarımızda Elazığspor atkısını boyunlarına atıp gezmekten öteye gidemediler. Elazığspor’u gündemlerine almamalarına rağmen bu kadar oyu aldılarsa da, demek ki ben yanılmışım, Elazığspor’a bağlı bu memlekette bir tek oy yokmuş! Elazığspor içinde her hangi bir söz vermediklerine göre, bundan sonra bizim, taraftarların ve Elazığspor Yönetiminin, milletvekillerinden her hangi bir talepte bulunması da biraz garip olacaktır. 
Tabi ki şu da düşünülmüş ola bilir, geçen dönem seçilenler Elazığspor’a ne verdiler ki bunlar ne versin? 
Bu düşünce daha mantıklı geliyor bana! Baksanıza dakika bir gol bir; İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programında Malatya ve Bingöl var, biz yine yokuz. Arada sek sek oynamışlar ve bizi atlamışlar. Yapılacak tüm masrafların Avrupa Birliği Genel Sekreterliği bütçesinden karşılanacağı ve illere çok faydalı olacak spor alanlarından tutunda tarihi alanlara kadar yapılacak her değişimin bu bütçeden karşılanacak olması elbette ki o ilin büyük yararına olacaktır. Ama maalesef Elazığ gene yok bu projenin içinde!
Yeni seçilen Milletvekillerimize başarılar dilerken, Allah rızası için Elazığspor dahil bu memleketin tüm meselelerine sahip çıkmalarını istiyorum!
Bakın artık Bankasya 1. Lig’indeyiz, bu lig bizim 4 sezon önce bıraktığımız gibi değil artık. Kalitesi ile tüm dikkatleri üstünde toplayan bir lig. Her hafta en az 3 maçın TRT ekranlarından canlı olarak yayınlanmasından dolayı, tüm gözler burada ve futbol severler büyük bir zevk ile bu lig’i takip ediyor. Bu nedenledir ki bizimde bu lig’e uyum sağlayarak burada kalıcı olmamız lazım. Elazığspor Yönetimi içerisinde birkaç kişinin gayreti ile şuan takım oluşturulmaya çalışılıyor. Gördüğüm kadarı ile de özellikle Osman Hoca’nın transfer konusunda üstün gayretleri ile şuan işler yolunda gibi. Asıl önemli olan ve bizim de beklentimiz, sayın milletvekillerimizin desteği ile Elazığspor’un maddi sorunlarının çözülmesi ve Atatürk Stadyumunun Lig’e en iyi bir şekilde hazır hale gelmesi!
Önceki gün Elazığspor kendi tesislerinde toplanarak Bankasya 1. Lig’inin hazırlıklarına başladı. Takıma uyum sağlayacak ve katkı verecek transferler var. Ortamı da iyi gördüm. Bu takım her hangi bir maddi sıkıntı yaşamaz ise bu sezon için konulan hedefe ulaşır diye düşünüyorum ve Elazığspor’umuza HAYDİ HAYIRLISI diyerek yeni sezonda, yeni lig’inde başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.