GÖZLER BANKASYA’DA

Futbolda şike söylentileri başladı başlayalı tüm gözler Elazığspor’umuzunda bu sezon yer alacağı Bankasya 1. Lig’ine çevrildi. Acaba adı şikeyle anılan kulüpler, Türkiye futbol Lig’lerinin 2 numaralı grubu olan Bankasya 1. lig’ine düşürülecekler mi? 

Hemen hemen her gün kamuoyunun bu tip sorularına, maruz kala biliyoruz. 
İşin aslı bizim bu konuyla ilgili bilgimiz yok! Bizim bilgimiz olmadığı gibi inanın federasyonun başındaki birkaç kişinin dışında da bilgi sahibi olana da inanmıyorum ben. Aziz Yıldırım’ın ceza evine atılması şuan gündemde olduğu için söylüyorum, Fenerbahçe’nin küme düşecek anlamına gelmez. Kaldı ki bu sabah’tan itibaren 2. dalga gözaltlıları da başladı. Yarın 3. cü, 4. cü dalgalarda ortaya çıka bilir. Yani bu iş dipsiz kuyu gibi, sonu görünmüyor ve ne olacağı da meçhul.
Burada önemli olan Türkiye Futbol Federasyonunun biran önce bir karara varması ve kulüplerin önünü açması!
Şimdi kulüplerimiz yeni sezon hazırlıklarını aralıksız olarak sürdürüyorlar fakat ben eminim ki hepsinin kafasında da bir soru işareti vardır “acaba bize de sıra gelecek mi” diye! Çünkü bu işin içerisine girmeyen kulüp var mı ki şu memlekette! 
Bizimde sesiz sedasız beklemekten başka bir şansımız yok! Şu da bir aşikâr ki, Türkiye ligleri 2011 – 2012 futbol sezonuna sancılı başlamıştır. Allah sonunu hayretsin söylemekten başka bir şansımız da yok. 
Bu sezon şimdiden gözlerin çevrildiği Bankasya 1. lig’inin daha kaliteli ve daha ilgili geçeceğine inanıyorum. Şimdi Elazığspor gibi takımlara büyük fırsatlar doğmuştur. Yaşanan bu krizi fırsata çevirmenin tam zamanı diyerek, reklam gelirlerine ve tribün gelirlerine ağırlık verilmeli. Ama maalesef Elazığspor Yönetim Kurulunun fazla bir gayretinin bu konularda olduğunu gözlemleyemiyoruz. Çıkıp bir basın toplantısı yaparak, maddi sorunları anlatıp, birilerinden yardım beklemek fazla gerçekçi gelmiyor bana. Elazığ’da sınırlı sayıda birkaç Elazığspor sevdalısının dışında takıma maddi destek sağlayan yok ki zaten. Bu kişilere bugün de gidilse eminim ki yine ellerinden gelen yardımı yapacaklardır. Hele hele banka’da hesap açtık gidip yatırsınlar düşüncesinin bu durumda başarılı olacağına inanmıyorum. Bu konularda başka estürümanlar denenmeli. Mesela bir eşya piyangosu tutar diye düşünüyorum…
Asıl olan ise dikkatlerin bu kadar Bankasya 1. Lig’ine çevrilmiş olduğu bu dönemde, Elazığspor’un tüm ürünlerini pazarlaması ve bu satıştan kulübe büyük gelir sağlaması olmalı. Başkan Akın Şatıroğlu ve birkaç kişinin dışında Elazığspor Yönetim Kurulunun gene ortada olmadığına şahit oluyoruz. Bu işin birkaç kişi ile gitmeyeceğini ilkokul çocuğuna dahi sorsanız size söyleyecektir. Biran önce bir süredir gündemde olan Elazığspor kongresi yapılmalı ve Elazığspor Yönetim Kurulu güçlendirilerek Bankasya 1. Lig’ine sorunsuz bir sezon geçirmesi sağlanmalı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.