ENDİŞE VE ELAZIĞSPOR

2011 – 2012 futbol sezonu Bankasya 1. lig’de büyük bir başarı sağlayarak Süper Lig’e yükselen Elazığspor’un yeni sezonda, yani Süper Lig’de nasıl bir takım oluşturacağı, taraflı tarafsız herkesin merakını çekiyor ve dolayısı ile endişelenmesine neden oluyor. Elbette ki en çok merak ve endişe içerisinde olanlarda Elazığspor’u hiç yalnız bırakmayan cefakar ve vefakar bordo beyazlı renklere aşık olan taraftarlarımız. 


Haklılarda elbet! Haklı oldukları yan, tarihinde 2. kez böylesi üst bir lig’de mücadele edecekleri takımlarının, gerekli desteği bulamayışından istenilen düzeyde takım oluşturamayacağı ve sevenlerini tekrar üzecek olması endişesi. Çevre kulüplerin durumu da göz önüne alındığında ya da Elazığspor’un sahipsiz kalıp yönetici dahi bulamadığı günler hatırlandıkça endişelenmemek mümkün mü? 

Kaç defa bu taraftarlarımız, takımına sahip bulamadığı için Öğretmen Evinin kapısından boynu bükük ayrıldı bileniniz var mı? 

Hatalı yönetimler, heba edilen milyonlar, ihmal edilen işler, destek vermesi beklenenlerin kötü günde ortadan kaybolmaları, v.s. hep endişeli olmaya bir neden değil mi? Elazığspor ile kimlik kazananlar, Elazığspor’u kullananlar, Elazığspor’dan nemalananlar oluğu müddetçe, endişelenmemek olur mu? 

Haftalardır Ankara’da maddi destek arayışında olan mevcut Başkan Selçuk Öztürk’e gerekli desteğin verilmeyişini beklemek ya da duymak ya da bu konuda kamuoyuna gerekli bilginin verilmeyişi Elazığspor taraftarını ya da meraklılarını bir endişeye sevk etmez mi? 

Bakın fazla değil biraz düşündük iki satır yazı içerisinde birçok soru işaretli yer aldı yazımızda. Biz her ne kadar Selçuk başkana ve yönetimine güvensek de ve bu güvenimizi kamuoyuna aktarsak da kulağımıza gelen bazı olaylar inanın bizim de endişeli olmamıza neden oluyor. 

Nasıl da olmasın ki? 

Süper Lig başlama tarihi açıklandı, 26 Ağustos da başlama vuruşu yapılacak. Elazığ’da yapılması gereken dünya kadar iş var, henüz bir çivi çakılmadı. Atatürk Stadyumunun zemininden tutunda, tuvaletlerine kadar, değişiklikler yapılması gerek, 20 Mayıs’da zemine vurulması gereken kazma ortada olmadığı gibi ne zamanda vurulacağı da belli değil? 

Elazığspor tesislerinde de yapılması gereken birçok iş var, orası da aynı durumda maalesef! 

İç ve dış transfer dedi kodudan bir adım ileri gitmiş değil! 

Allah aşkına bir hareket ya… Hepimiz birilerinden bir işaret bekler gibi bekliyoruz ki biri işaret versin de bazı işler için hareketlenelim! 

Ondan sonra Bülent Hoca çok şey istiyor, bununla olmaz gibilerinden ver yansın ederiz. Kardeşim adam doğruları ve yapılması gerekenleri söylüyor! Efendim biz bunları biliyoruz! E biliyorsunuz da bugüne kadar ne yaptınız Allah aşkına?... 

Oturup kahve köşelerinde akşama kadar ahkam kesmekten başka hiçbir haltımız yok bizim… 

Adamların iki numaralı Lig’de dahi takımları yok, stadyum temeli atıyorlar, biz doğu ve güney doğunun tek temsilcisi olarak bir numaralı lig’de oynayacağız, halen daha akşama kadar laklaktan başka bir işimiz yok! 

Elazığ ve Elazığspor ile ilgili sorumlu olanları, sorumluluklarını yerine getirmediği için ümidimizi yitirmeyerek Allah’a havale ediyor endişeli bekleyişimizi sürdürüyoruz..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.