ELAZIĞSPOR’DA DEĞİŞİM

2012–2013 Futbol sezonunda, Spor Toto Süper Lig’de mücadele edecek olan Elazığspor’da sezon öncesi bir takım değişiklikler gözlenmeye başladı. Başkan Selçuk Öztürk’ün Elazığ’da bulunması nedeni ile sezon hazırlıkları biraz hızlanmaya kazandı. 

Geçtiğimiz hafta Bakan Suat Kılıç’ın yeni stadyum ile ilgili net bir karar ortaya koymayışı ve Elazığspor tesislerini de teğet geçmesi camiada büyük üzüntü yaşatmıştı. Bakan’ın gidişinin ardından yeni stadyum yeri ile ilgili Vali Muammer Erol’un öncülüğünde tüm ilgililer bir araya gelerek Fırat Üniversitesinin Malatya yolu üzerindeki arazilerinden yer baktılar. Yeri beğenen heyet Rektör Beyden de olur sözü alınca, biraz rahatladılar ve yeni stadyum için geçte olsa yer belirleyerek önemli bir adım attılar. Yine Elazığspor Yönetiminin Bakan Kılıç’a itirazı üzerine Atatürk Stadyumunun altında bulunan arazinin Elazığspor’a tahsisi, Elazığspor tesislerinin özel idare tarafından ihale ile Elazığspor’a satışının yapılması konusunda bir takım adımların atılması az da olsa Elazığspor Yönetim Kurulunun, bozulan morallerini yeniden kazanmasına neden oldu.

Tesisleşme ile ilgili değişiklikler yaşanırken, Futbol Şube Sorumlusu Nazmi Yıldız’ın istifası yönetim içerisinde de bir takım değişikliklerin sinyalini verdi!

Akın Şatıroğlu yönetiminden Selçuk Öztürk ile birlikte göreve devam eden tek kişi bilindiği gibi Nazmi Yıldız’dı. Bu nedenle Yıldız’ın istifası kamuoyunda oldukça merak konusu oldu? 

Edindiğim bilgiye göre Başkan Selçuk Öztürk ile aralarında yaşanan bazı diyaloglardan kaynaklanan bir istifa. İleriki günlerde taraftar net olarak açıklarlar ise bizimde konu ile ilgili net bir bilgimiz olur, bizde kamuoyu ile paylaşırız öğrendiklerimizi.

Her şeyde bir hayır var misali, olaylara böyle bakıp yaşanan bu değişikliğin Elazığspor’a hayır getirmesini dilemeliyiz! Yeni görevli arkadaşlarımız Zafer Yetiş’e ve Yüksel Aydın’a başarılar diler ve hayli zor bir görev üstlendiklerini de hatırlatırım.

Yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde Elazığspor’da başka değişikliklerinde yaşanacağı haberleri de yine kulağımıza gelmekte. İnşallah yapılan bu değişiklikler Elazığspor’un Süper Lig’de kalıcı olması adına da önemli hamleler olur.

Tabi sezonun başlama aralığı daraldıkça taraftarın beklentisi artık tamamen transfer konusunda. Bu konuda henüz ciddi gelişmelerin yaşanmaması endişeli bekleyişi de sürdürüyor. 

Yine Atatürk Stadyumunun zemininin değişimi için henüz kazmanın vurulmayışı da taraftarımızı endişelendiren diğer bir konu. 

Bu konularda da ciddi değişimler yaşanır ise taraftar üzerindeki endişeyi atacak ve azda olsa bir rahatlık hissede bilecek. 

Biz her zaman olduğu gibi Elazığ’ımızın gelişmesi ve değişim göstererek tüm bölgeye örnek bir şehir olması için ümidimizi hiçbir zaman yitirmeden, sabırlı bekleyişimizi sürdürmeye devam edeceğiz…. 

Haftanın sözü: Günün adamı olmaya çalışma, hakikatin adamı olmaya çalış. Çünkü gün değişir, hakikat hiçbir zaman değişmez.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.