ELAZIĞSPOR VE İLK İNTİBA!

İşlerimin yoğunluğu ve yaklaşık 10 gün süren Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunun sınavlarından dolayı okurlarımı biraz ihmal ettim, bu nedenle peşinen affımı istiyorum. Görev icabı bu yıl ilk defa bu kadar yakinen takip ettiğim BSYO sınavları için kısaca şunu söyleye bilirim; birkaç teknik aksaklıkların dışında çok güzel ve çok temiz bir sınav oldu. Gözlemlediğim kadarı ile ÖSYM sisteminden kaynaklanan etkenlerden olsa gerek fazla sporcu kimlikliler sınava girmese de, sınavda başarı elde edenler kazananlar listesinde yer aldılar. Başarılı olan öğrencilerimizi kutluyor, sınavın hakkaniyet içerisinde geçmesi için mücadele eden tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.

Evet, gelelim özlemle ve merakla beklediğimiz Elazığspor’umuza. Bende herkes gibi ilk defa izledim Elazığspor’u. Birkaç antrenmanını izleme şansı bulmuştum fakat antrenmanda izlediğin futbolcu hakkında yorum yapamıyorsun. Çünkü çok yanıltıcı oluyor. Bir futbolcu hakkında değerlendirme yapa bilme için mutlaka o nu maç yaparken izlemelisin. Hatta bir değil bir kaç maç izlemek gerek!
Sezon açılış karşılaşması olan Elazığspor – Adıyamanspor karşılaşmasında, Elazığspor’u izleyenlerin ortak kanısı “Elazığspor’un iyi bir kadroya” sahip olduğu. Tabi rakibimiz TFF 2. Lig Beyaz Grup ekibi Adıyamanspor’un henüz lige hazır olmadığını da her ne kadar gözlemlesek de, Elazığspor’da tabir yerinde ise “kumaşı iyi olan futbolcular” çoğunlukta. Birileri gibi futbolcular arasında ayrım yapıp isim vermek istemiyorum, fakat karşılaşma sonrası görüştüğüm birçok kişinin de düşünceleri bizim düşüncemiz ile aynı paralelde idi. Biliyorsunuz Lig 29 Ağustos da başlayacak. Ligin başlamasına 2 haftadan daha uzun süre var. Bu süreyi Teknik Heyetimiz daha çok “takım olma” yönündeki çalışmalar ile değerlendirirler ise Elazığspor daha iyi olur ve seyir zevki vermeye başlar. Takımı kondisyon olarak iyi gördüm. Elbette ki takıma sonradan katılan futbolcularımızda eksiklikler var. Bu futbolcularımız da bu eksikliklerini kalan süre içerisinde rahatlıkla gidere bilirler.
Elazığspor Yönetimi geçtiğimiz hafta içerisinde futbolcuların peşinatlarını ödeyerek çok önemli bir sorunu da gidermiş oldu. Benim tek endişem takımın maddi sıkıntıya gire bilecek olmasıydı, şuanda bu endişem biraz giderilmiş oldu. İnşallah da bundan sonraki süreçte de takım maddi sıkıntıyla karşılaşmaz ve sezonu sorunsuz bir şekilde atlatır.
2010 – 2011 sezon açılış karşılaşmasında benim ve yine görüşünü aldığım bir çok kişinin dikkatini çeken bir olgu Osman Hoca’nın takıma çok fazla müdahalede bulunması idi. Karşılaşmadan sonra Osman Hoca ile görüşmedim ama bu durumu şöyle değerlendire biliriz. Sonuçta Adıyamanspor karşılaşması bir hazırlık mücadelesi idi. Hazırlık karşılaşması olduğu içinde henüz takım olma mücadelesi içerisinde olan bir ekibe doğru işler yapa bilme adına müdahalede bulunmak gayet doğal bir durum. Tabi her han ki bir lig karşılaşmalarında bu müdahaleleri görmüş olsa idik aklımızda ilk oluşacak soru “herhalde takımın henüz hazır olmadığı” olacaktı!
Özetle şunu söyleye biliriz, Cumartesi akşamı Adıyamanspor karşısında izlediğimiz Elazığspor hafızalarda iyi bir intiba bıraktı. Elbette ki takım olma yönünde henüz eksiklikler var. Henüz izlemediğimiz futbolcular var. Eksikliklerde giderilir ise bu takımın arkasından her yere gidilir diye düşünüyorum. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.