ELAZIĞ’DA SPOR VE SİYASET

Malumunuz seçim arifesindeyiz, bu nedenle de şuan ilimizin en büyük gündemi 12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Seçimleri. Elazığ’lılar kendilerini TBMM’de 4 yıl süre ile temsil edecek olan vekillerini seçip Ankara’ya gönderecekler. Bu vekillerimiz ilimizin tüm sorunlarıyla ilgili olacakları gibi spor faaliyetlerimiz ile de ilgili olacaklar. İlimizdeki spor tesislerinden tutunda kulüplerimizin gelişimi ve idamesi içinde bir dizi çalışmalar yapmaları gerek. Ya da şuan ki adaylarımız içerisinde ilimiz spor’unun han ki aşamada olduğunu bilen kaç kişi var? 


Malumunuz üzere yıllardan beri Elazığspor’u takip ettiğimiz için ülkemizin her köşesine gidiyor ve o ildeki spor tesisleri başta olmak üzere sportif faaliyetler hakkında da bilgiler alıyoruz. Şunu belirteyim ki tesis ve alt yapı konusunda inanın çok gerilerde yer alıyoruz. İnanın tesis konusunda birçok ilçe bile bizden çok çok ileride. Daha dün gittiğimiz Mersin’in Tarsus ilçesi bile tesis yönünden bizden çok çok ileride. Adamların 1 lig’de Basketbol takımları var. 

Şimdi geçen sezon Elazığspor Bankasya 1. Lig’ine çıktı. Siz hiçbir milletvekilimizin bir gün gelip maç izleyerek takıma katkıda bulunduğunu duydunuz mu? İyi günde reklam amaçlı gelenler elbette ki oldu. Ama asıl önemli olan bu takımın ya da her han ki bir takımın hem iyi gününde, hem de kötü gününde yanında ola bilmektir. İşte biz hem iyi günde, hem de kötü günde bizlerin yanında olabilecek vekiller seçip Ankara’ya göndermeliyiz! Bakın bizim grubumuzda bulunan Trabzon’un iki takımı da kümede kaldı. Ben çok iyi biliyorum ki her iki takımda siyasilerin girişimleri ile kümede kaldılar. Geçen sezonu hatırlayalım küme düşmekten son hafta kurtulduk. Allah aşkına han ki vekilimiz geldi de Elazığspor ile ilgilendi?

Atatürk stadyumunun durumu ortada, kapalı salonlarımızın durumu ortada, yüzme havuzuna 17 yıldır bir türlü giremedik durumu ortada, senelerdir söylenen ve bir türlü gerçekleşemeyen semt sahalarımızın durumu ortada, biz ortaya düşmüşüz, ilimizde spor başarıları bekliyoruz. Üç beş kişinin şahsi gayretleri ile yıllardır gösterilen sportif faaliyetlerin artık siyasilerimizin desteği ile bir düzene girmesi lazım. Bunun içinde liyakatli, bilgili ve gerçekten bu memleketini severek gençlerimizin kötü alışkanlıklar edinmemesi adına olsa dahi, onların sağlam kafa sağlam vücutta bulunur atasözünü gerçekleştirmek için spor yapmalarına imkânlar tanıyacak vekillere fırsat vermemiz gerektiğini düşünüyorum. 

Elazığ’da birkaç kamu kurumunun dışında yeterince tesis bulunamadığı için ciddi manada spor yapılacak mahalle ya da köy takımlarımız kalmadı! 
Televizyon programlarımızda duyarlı taraftarlarımız sürekli bizlere mesajlar atarak, kim Atatürk Stadyum’unu yeniler ve kale arkası tribünlerini sahaya yaklaştırarak, büyük takımların sahasını andıran bir tesis yapar ise biz ona oyumuzu vereceğiz diyorlar. Bir Rize bunu yapa biliyor ise biz neden yapmıyoruz diye bize soruyorlar. Haklılarda Karadeniz’de sahası olmayan ilçe bile kalmadı artık!

Bizden siyasilerimize hatırlatması Elazığ’da sırf Elazığspor’a endeksli en az 10 bin oy var. İnanmayan eski başkanımız Hayrettin Karamazı’nın o günkü şartlarda kaç oy aldığını bir incelesin!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.