BİLGİ KİRLİLİĞİ

Elazığspor’un Süper Lig’i garantilemesi ile insanlar üzerindeki baskı kalktı ve herkes konuşmaya başlayarak yorumlar yapıyor, dedi kodular havada uçuşuyor, kamuoyunda bir bilgi kirliliği almış başını gidiyor. 

 Yaşanan bilgi kirliliğini oluşturan düşüncelerin bazıları şöyle; Elazığspor, grubu lider olarak tamamlarsa çok büyük paralar kazanacak. Yeni Stadyum yapıldı, yapılacak, yeri belirlendi, belirlenecek, v.s. Transfer başladı Elazığspor’a gelen giden futbolcunun haddi var hesabı yok. Yönetim bunu yapacak, böyle dedi, bunu istemedi v.s. gibilerinden bir sürü dedi kodu da cabası. 

 Şimdi her hangi bir kişiden, yani yöneticiden ya da hocadan her han ki bir açıklama yapılmamışken bu kadar bilgi kirliliği nereden kaynaklanıyor anlamış değilim. Bizim insanımız bu kadar saf mı her söylenene inanıyor?

 Grubu Lider tamamlamakla, ikinci ya da üçüncü tamamlamak arasında maddi hiçbir farklılık yok. Zaten böyle bir para da yok. Sadece Süper Lig’in gelirleri Bankasya 1. lig’ine göre 5 kat daha fazla. Süper Lig’e çıkan her takımda bu gelirlerden faydalanmaktadır. Bu gelirinde yaklaşık değeri 25 milyon tl dir. Başkada bir durum yok. 

 Evet, grubu lider tamamlasaydık manevi bir hazzı olurdu, o da olmadı hayırlısı diyelim ve biz dönüp işimize bakalım. 

 Stadyum konusuna gelince, milletvekillerimizden tutunda sokaktaki her han ki bir vatandaşımıza kadar her kes bol keseden atıyor. Elazığ’da kimler ne zaman bir araya geldiler de gidip heyet halinde belirli mercileri ziyaret ettiler de stadyum yapımı için gerekli sözü aldılar. Bu işler öyle söz almayla olmaz, sizin henüz stadyum yeriniz dahi belli değil. Yer olarak biriniz bir yeri işaret ediyorsunuz, ötekiniz başka bir yeri işaret ediyor! Hanginize inanacağız. Daha bu işin altında çok sular akar göreceksiniz!

 Gelelim transfer konusuna. Şuanda kamuoyunda konuşulana göre Elazığspor’a 20’nin üzerinde transfer yapıldı. Oysaki Elazığspor Yönetim Kurulunun ağzından çıkan henüz her han ki bir isim yok!

 Bülent Hoca’nın söylemi “ekibimiz yurt içi ve yurt dışında çalışmalarını sürdürüyor, bu takıma en az 10 – 11 tane direk oynaya bilecek transfer yapmayı düşünüyoruz.” Bunun dışında da başka bir açıklama yok. 

 Şimdi asıl olan, Elazığspor Yönetim Kurulu bir kez daha oturup, hesabını kitabını iyi yaparak, belirlediği bütçe ile Bülent Hocaya transfer imkânı sunmak. Ben şahsen çok ucuk fiyatlar verilerek transfer yapılmasına karşıyım. İç ve Dış transfer için belirli rakam aralıkları konup, örneğin en düşük 300 en yüksek 500 bin tl aralıkta transferler yapılarak kulüp bocalandırılmamalı. 

 Bizim yapacağımız ise aceleci davranmadan, bilgi kirliliğine neden olmadan Elazığspor’un Süper Lig’de kalıcı olabilmesi için yönetimin yanında yer almak ve onlara destek olmak.

 Ben bir kez daha bizlere bu mutlu sonu yaşattıkları için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Süper Lig’de de güzel günlerin bizim olmasını temenni ediyorum..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.