BEKLENTİ!

Geçen hafta ki “SİNOR SAVAŞLARI” adlı köşe yazımız hayli ses getirdi ve Elazığ’ımızın kanayan bir yarasına parmak bastığımız için, bu konuda birçok tebrik ve teşekkür mesajları aldım. İlimizin hassas konularına duyarlı olan tüm okurlarımızı ve hemşerilerimizi bu hassasiyetlerinden ötürü bende kutluyor, onlara teşekkürlerimi sunuyorum. 

Tabi haliyle insanlarımızın biri birlerinden beklentileri var. Birileri bir yerleri işgal etmişse ve her fırsatta da ben millet menfaatine buradayım diyor ise, bu kişilerden ister istemez bir takım beklentiler içerisine giriliyor. Bu gayet doğal bir olay. Burada önemli olan o kişilerin beklentilere cevap verip vermemeleri ve bu beklentinin kimin yararına olacağı. Elbette ki toplumun menfaatini kendi menfaatlerimizin üstünde tutmalıyız. İdeal olanı da budur. Gazetecinin de görevi budur, Elazığspor Başkanının da budur, Belediye Başkanının da budur. 
Burada en üzücü olan kendi beklentisini toplumun beklentisiymiş gibi yansıtmaya çalışanların tutum ve davranışlarıdır. Kamu adına görev yaptığını her fırsatta belirtenlerin şahsi menfaatler içerisine girmeleri de, elbette ki çok üzücü ve dinimizce de günahtır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkında gözü olanlar, günü geldiğinde hak ettikleri cezaya mutlaka çarptırılacaklardır. Kamu adına görev yapanların beklentisi kamu, yani millet ya da halk adına olmalıdır. Şimdi bizim ana konumuz Elazığspor olduğundan, tüm beklentilerimiz Elazığspor’un menfaatine olmalıdır. 
Yöneticilerimizin Elazığspor’dan ne gibi beklentileri var ise mutlaka açıkça ortaya koymalıdır!
“—Efendim ben Elazığspor’u çok seviyorum, benim Elazığspor’dan ne beklentim olsun, o nedenle yöneticilik yapıyorum!” 
Kusura bakmayın ama bu söylem çok yavan kalıyor! Sizde bir hedef koyun, Elazığspor’u bir hedefe taşıyın, bu hedef doğrultusunda sizinde bir beklentiniz olsun ve sizde yaptığınız işten haz alın ki, toplumun beklentisi ile sizin beklentiniz o zaman biri biriyle örtüşsün! Hepimizin, biri birimizden bir beklentisi olsun. Fakat bu beklentinin toplum için bir gayesi, bir amacı olsun ki herkes bu toplumun bir camia olduğunun farkına varsın. Böyle olur ise camiayı oluşturan bireylerde, kendilerinin bir değer olduğunun farkına varır ve o zaman kalite farkı ortaya çıkar!
Elazığ Belediye Başkanı Sayın Süleyman Selmanoğlu ve Elazığspor Yönetim Kurulu, Elazığspor’un yeni sezon için hedefinin Bank Asya 1. ligi olduğunu açıkladı. Şimdi haliyle tüm camiada bir beklenti oluştu! Taraftarın yönetimden, yönetimin taraftardan, basından, aldığı hocadan, futbolcudan, futbolcunun yönetimden, basından, taraftardan, hulasa herkesin herkesten beklentisi oluştu konulan hedef doğrultusunda. Buradaki beklentiler tüm toplumun menfaatine olur ise ortaya övünülecek bir başarı çıkar. Burada hepimizin ortak paydası olan Elazığspor camiasında ki zincirin halkasından birinin beklentisi farklı olur ise, o zaman zincir kopar!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.