Arıza !

            Aradan bir hafta geçmesine rağmen Teknik Direktör konusunda kamuoyuna yansıyan her hanki bir gelişme olmadı. Sadece ileriye dönük bazı genç futbolcuların transferlerine ve bir de takımın başına getirilen sportif direktör’e şahit olduk Elazığspor’da.

            Şahit olduk derken, bu tür işleri yönetim İstanbul’dan yönettiği için, ancak söylenenlere şahit oluyoruz, gözle görülen birşey yok ortada henüz! Maliyeti nedir bilemiyorum fakat ileriye dönük butür futbolcuların alınması elbetteki Elazığspor için önemli bir gelişme. Bunlardan bir iki tanesini yakalayıp ileriki yıllarda iyi bir fiyata sata bilir iseniz, bir tanesinin parası ile hepsinin maliyetini fazlası ile çıkarırsın.

            Tabi bu arada bu transferler yapılırken Elazığspor’un bir de sportif direktörle anlaştığı haberi geldi. Kurumsallaşma adına çok güzel bir adım Elazığspor’un bir sportif direktör ile idare edilmesi. Büyük takımların hemen hemen hepsi artık sportif direktör ile idare ediliyor. Anadolu takımları içerisinde sportif direktör ile bu işi en iyi yapan takımda Kayserispor. Ben bu konuda hep Kayserispor’un örnek alınmasını istemişimdir şuana kadar. Kayserispor’da yıllarını bu işlere harcayan Süleyman Hurma var. Kayserispor’da hocadan tutunda altyapıya alınan futbolculara kadar tüm transferleri bizzat sportif direktör olan Süleyman Hurma yapıyor!

            Şimdi bizde futbolu henüz bırakmış ( bu kadar erken neden bıraktığınıda anlayanmadım) 31 yaşındaki Yasir Elmacı’yı bu işin başına getirdik. Yasir’i futbolculuğunda bir kaç defa ismide dikkat çektiği için izlemiştim. Tipik 2. Lig futbolcusuydu. Elazığspor’da sportif direktörlük yapa bilir mi, işin doğrusu çok büyük endişelerim var bu konuda?

            Endişemin sebebi ise Elazığspor’da yaşanacak sportif başarı ve ya başarısızlığın tamamen bu şahsa bağlı olacak olaması. Yani benim için kulüp içerisindeki en önemli görev sportif direktörlük.

            Futbol camiasından bazı arkadaşlarım ile Yasir Elmacı hakkında bir istişare yaptım. Bilen bir iki arkadaşım tek özeliğinin, menejer Mehmet Ü..’nün damadı olduğunu söylediler. Başka bir özelliğinin olup olmadığını onlarda bilmiyorlar! Ben şimdi Elazığ’da on’larca Yasir var diyecem, beni yine bazı küçük beyinliler Milliyetcilik yapmakla suçlayacaklar.  Beni suçlamaları çok önemli değil, yeterki Yasir bir arıza çıkartıpta Elazığspor yara almasın!

            Sportif direktörlük konusunda önemli bir adım atan Başkan Selçuk Öztürk’e teşekkür ederken, gerçekten bu işleri bilen ve Yasir Elmacı’dan en az bin kat daha iyi idarecilik yapacak Elazığ’da birçok ismin olduğunu hatırlatırım. Amaç üzüm yemek ise bizim bağın goruğundan olsun....

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.