Aman Dikkat!

Gözümde oluşan kızarıklıktan dolayı geçenlerde üniversitemizin hastanesinde muayene olmaya gittim. Sağ olsun göz doktoru Tamer Bey ve arkadaşları iyi bir incelemeden sonra, gözle ilgili fazla bir sıkıntımın olmadığını ve Romotoloji bölümüne de bir uğrayarak kontrol olmamı istediler. Bende hiç ihmal etmeden Romotoloji bölümüne gittim ve muayene oldum. Muayeneyi yapan doktor arkadaş, dış görünümde her hangi bir şeyin görünmediğini ve bazı kan tahlili yapmaları gerektiğini söylediler. 


Hay hay dedim ve gerekli kan tahlillerini yaptırarak tekrar doktora gittim. Tahlillere bakan doktor arkadaşımız, kandaki bir değerin yüksek çıktığını ve bu nedenle benim mutlaka gastroloji bölümünde muayene olmam gerektiğini söyledi. 

Hayli merak ettiğimden yine hiç ihmal etmeden, gastoloji bölümüne gittim ve bir tanıdık vesilesi ile bir hocamıza muayene oldum. Değerli Hocamız kan değerlerine bakarak benden yine bazı testler yaptırmamı ve ultrason muayenesi yaptırmamı istedi. Dün ultrasona girdim ve beni muayene yapan doktorum gördüklerini anlatmaya başladı. Karaciğer yağlanmasından tutunda, böbrekte taş, bağırsak tembelliği gibi birçok sıkıntımızın olduğunu söyledi. 

Şimdi diyeceksiniz ki saadete gel bize ne senin rahatsızlığından. Evet haklısınız! Fakat tüm bunların olmasına neden olan bir sebep söyledi ki işte o sebep hepimizi çok yakından ilgilendiriyor. 

Doktorumuz Sayın Serhatlıoğlu bana, sen bazen aşırı üzülüyor ve stres yaşıyor musun? Dedi. Bende hocam bizim işimiz Elazığspor. Elazığspor ile uğraşıp da üzülmeyen ya da stres yapmayan var mı ki dedim. Hocamız kendinize dikkat edeceksiniz ve aşırı üzülmeyi bırakacaksınız, yoksa sonu kötü olur diyerek, olacakları saydı ve dikkatli olmam için telkinde bulundu. 

Şimdi koca bir sezonun stresini böyle bir durumda atlatmışız, sonunda da mutlu olmuşuz, bırakın Allah aşkına hep birlikte tadını çıkaralım. Takım bizi bir sezon boyunca yeterince strese sokmamış gibi şimdi de bizim arkadaşlarımız ve taraftarlarımız bizi maalesef rahat bırakmıyorlar. Her gün onlarca soru; bunlar ne yapıyorlar, halen daha bir tane imza yok, hiç kimse alınmadı gibi birçok soru ve beklenti. 

Bu soruları soruş şekliyle ben anlıyorum ki asıl strese giren kişi ise soruyu soran kişi. Kendisini strese soktuğu yetmiyormuş gibi kardeşim, bizi de bu işin içerisine çekecek! Bu saatten sonra ben kendimi strese sokmuyor ve sokanlara da Allah yardımcıları olsun diyor, başkada bir şey söyleyemiyorum. 

Şuanda bizim ve taraftarın merak ettiği kadar hatta daha fazlasını elbette ki yönetici arkadaşlarımız da merak ediyorlar. Çünkü onlar bu işin tüm yükünü maddi ve manevi olarak çekiyorlar. Birde onların durumunu göz önüne getirmek gerek! 

Ailevi meselelerin haricinde konu ne olursa olsun, lütfen kendimizi fazla üzülmeyelim ve stres yapmayalım. Üzüntü ve stres sağlığımızın baş düşmanıdır. Bunu ben söylemiyorum, doktorlar söylüyorlar!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.