Vedat Demirbağ

Vedat Demirbağ

HERŞEY ELAZIĞ İÇİN

Uzun zamandan beri hep aklımı kurcalayan en önemli konulardan birisi acaba Elazığ ile ilgili geniş tabanlı, geniş katılımlı bir ortak akıl platformu oluşturabilirmiyiz diye hep düşünmüşümdür.

Sivil Toplum Kuruluşlarının bir şehirde “ORTAK AKIL” geliştirilmesinde ne kadar büyük önem arz ettiğini bilen ve bu konuda emek sarfeden birisi olarak uzun zamandan beri düşündüğüm şeyin ilk adımını atarak ilimizde birbirisinden farklı Sivil Toplum Kuruluşlarından bazısını bir araraya getirdik. “Herşey Elazığ için” sloganı ile başlattığımız bu organizasyonda insanların siyasi aidiyetlerine, memleket aidiyetlerine ve kurumsal faaliyet alanlarına bakılmaksızın Elazığ için bir araya gelinebileceğini gösterdik.

Özellikle Türkiye gündemini işgal eden konuların başında gelen “Kentsel Dönüşüm” konusunda ilimizinde 3 mahallesinin proje kapsamına alınmaya çalışıldığı bir ortamda Türkiye için büyük bir sınav olan Dönüşüm konusunun ne olduğunu anlamak adına Türkiyenin yetiştirdiği değerli bilim adamlarının başında gelen Prof. Dr. Ahmet Vefik ALP beyin katılımı ile “Deprem, Dönüşüm; Türkiyenin Sınavı” konulu bir konferansı tertiplemeye kalktığımızda herkes bize başka işinmi yok diye surat ekşitmişti.

Her ne kadar faaliyet alanları birbirisinden farklı olsa da Elazığ gibi bir ortak sevdada bu organizasyona Sivil Toplum kuruluşlarının imza atmayacaklarını savunanlar oldu. Konferans ile ilgili Harita Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Kamu Çalışanları vakfı, Makine Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Türkiye Kamu-sen, Türk İmar-Sen, Ülkü-Tek ve Ziraat Mühendisleri Odası yetkilileri ile görüşüldü, Konuyu izah ettiğimizde bu Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkilileri Elazığ ile ilgili her konuda taşın altına ellerini sokmaya hazır olduklarını ifade ettiklerinde çok umutlandım. Elazığ’a dair umudum iki kart daha arttı.

Elazığ’ı belki benden daha fazla sevdiklerine, benden daha fazla önemsediklerine inancım tam. Konferans amacı ile bir araya gelen bu kuruluşların yarın kartopu halinde daha da büyüyerek Elazığ da ki Elazığ sevdalısı Sivil Toplum Örgütlerini bir araya getirerek “Elazığ Ortak Akıl Platformunu” oluşturabileceğine inanıyorum. Çünkü sevdası Elazığ olan insanlar “HERŞEY ELAZIĞ İÇİN” sloganı ile çıkacakları bu yolda, siyasi aidiyetlerini, bölgesel

aidiyetlerini bir tarafa atarak, hangi görüş ve siyasi düşünceden olursa olsun Elazığ ile ilgili Ortak bir akıl geliştireceklerdir.

Başta konferans birlikteliği ile çıktığımız bu yolun ilerde sevdası Elazığ olan insanların buluştuğu, Elazığ ile ilgili olarak sürekli şikayet etmeden problemlere çözüm üretebilen bir platform olacağı kanaatine inancım tam.

Bu vesile ile aşağıda isimlerini Alfabetik sıra ile sıralayacağım Sivil Toplum Kuruluşlarına ve yetkililerine canı gönülden teşekkür ederim.

Harita Mühendisleri Odası,

İnşaat Mühendisleri Odası,

Kamu Çalışanları vakfı,

Makine Mühendisleri Odası,

Mimarlar Odası,

Türk İmar-Sen,

Türkiye Kamu-sen,

ÜLKÜ-TEK

Ziraat Mühendisleri Odası.

 

15 ARALIK 2012 TARİHİNDE FIRAT ÜNV. AKM DE GERÇEKLEŞECEK OLAN KONFERANSA BUTUN HEMŞERİLERİMİZ DAVETLİDİR.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.