Yerel seçimlere doğru MHP

          Elazığ Valisi Sayın Muammer EROL hafızalarda “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Elazığlı idareci istememesi” ile gündeme gelmişti. Ama son yıllarda Elazığa gelen valiler arasında  Elazığ ilinde en uzun valilik görevini yapan Valilerden birisi olma ünvanına sahip olarak ilimizden ayrılıyor.

 

            Sayın Valinin Elazığ ile ilgili konularda ne kadar sorumluluk üstlendiğini, neler kattığını veya hangi konularda eksik kaldığını zaman içinde yaşayarak göreceğiz. Eski Valimiz Sayın Muammer EROL beye Konyadaki yeni görevinde başarılar diliyoruz. İlimize yeni Vali olarak atanan Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yard. Ömer Faruk KOÇAK bey uzun yıllar Kaymakamlık görevinden sonra 2001-2009 yılları arasında Bilgi Teknolojileri Başkanlığında çalıştıktan sonra 2009 yılından beri Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmış bir bürokrat.

 

            Sayın yeni Valimizede şehrimize hoş geldiniz der, yeni görevinde başarılar dileriz. Umarız bu şehri yönetirken politize olmadan Adalet ile yönetir. Şehrimiz siyasi yelpaze olarak dışarda her ne kadar Milliyetçi ve Ülkücü bir şehir olarak bilinsede genelde muhafazakar bir şehirdir. Bu tahlile ne kadar katılırsınız bilmem ama bana göre Elazığ Memleket milliyetçisi bir şehir. Yani Elazığ Milliyetçiliği hakim olan bir değer yargımız var. Millliyetçiliği siyasal olmayan bir şehir. Umarız yeni Valimiz bu şehri  siyasal bir kimlik takınmadan yönetir.  Sayın Valimizin ilimizi yönetirken ortak paydaşların tamamından istifade etmesi dilek ve temenninisi ile bu konuyu kapatıyorum.

 

            Asıl konumuza dönerken eski Valimize yeni görevinde, ilimize atanan yeni Valimizede şehrimizdeki yeni görevinde başarılar dileriz.

 

            Yerel seçimler hızla yaklaşıyor...

            Belediye Başkan adayları yavaş yavaş anket sitelerinde boy göstermeye başladı.

            Bazıları bağımsız olarak ismini yazdırsada, şehrimizde adı geçen adaylardan hiç birisinin bağımsız olarak belediyeyi alabilecek potansiyel oyları yok. Bağımsız olarak adı geçenlerin bir çoğu zaten AKP siyasi yelpazesi içerisinde siyaset yapan isimler. Bazıları ise Ülkücü camia palazlanıp AKP ye kendilerini pazarlamak adına şimdilik isimlerini Bapımsız aday olarak dillendirmekteler. Bu tür isimler “BİZİM BAHÇEDE OTLAYIP, KOMŞUNUN BAHÇESİNDE YUMURTLAMAYA GİDEN TAVUKLAR”  misali siyaset yapıyorlar. Ama unutmasınlarki tavukların en azından götürebilecekleri “YUMURTALARI” var... bu türlerin yumurtası bile yokken kendilerini pazar tezgahlarına birinci sınıf mamul siyasetçi gibi sergilemesi ise ayrı bir aymazlık olsa gerek.

            Buhafta sizlerle MHP aday adayları ile ilgili duyumları ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Diğer siyasi parti cenahını ise daha sonraki haftalarda kaleme alacağım.

            MHP aldığımız bilgilere göre Partinin ilan ettiği süre içerisinde resmi olarak partiye müracaat yapan sadece Doç. Dr. Bilal ÇOBAN bey var, Bilal bey yaklaşık 2 yıldır HAZARSAM başkanı olarak Elazığ genelinde ciddi bir tanıtım yaptı. Valilik ile başlattığı projelerin bir kısmına AKP siyasi olarak karşı çıktıkça popülaritesi dahada arttı, özellikle 2040 Çevre Planı ile alakalı olarak oluşturduğu kamuoyuna AKP li vekillerin tepkisi onun daha çok kamuoyunda gündeme gelmesine sebep oldu.

            MHP camiasında yine konuşulan ve şahsımla görüşerek Belediyeye Aday Adayı olacağını açıklayan bir diğer isim ise Sayın Yard. Doç. Dr. Murat AYGEN, oda yoğun çalışmalar içerisinde ve zamanı gelince MHP'ne gerekli müracaatını yaparak Aday Adayı olacağını ifade etti. Sayın AYGEN camia içinde sıcak ilişkileri ile tanınmış birisi özellikle Sağlık Meslek Lisesi Müdürlüğü dönemindeki hizmetleri ile tanınmakta.

            Bir diğer konuşulan isim ise 2011 Millet Vekili Seçimlerinde 3. sıra adayı sayın Abdurrahman KIZGIN. Sayın KIZGIN Milletvekili seçimlerinde özellikle Milletvekili Enver ERDEM ile beraber çalışmış olması nedeni ile kamuoyunda kendisini belkide çok ifade edememişti. Yerel seçimler onun için belki ikinci bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Ancak geçen hafta site köşe yazarlarımızdan İŞBARAHAN köşesinde yerel seçimlerde de sayın KIZGIN'ın Milletvekili ile beraber  hareket edeceğine dair duyumların olduğu ifade edilmişti. MHP teşkilatının iftar yemeğinde de yine sayın KIZGIN Milletvekili ile beraber hareket etmesi duyumlara bir mesnet oluşturması açısından önemli bir durum tespiti oldu.

 

            Siyaset uzun soluklu bir yol...

            Süreç kısa,

            Yani yerel seçimlerde aday adayı olmak, kendini teşkilatlarına, partililerine ve halka anlatmak için kısa bir süre var. Kısacası önümüzdeki dönemlerde neler yaşanacak bilinmez ama benim kanaatim odur ki resmi olarak müracaatını yapan Bilal ÇOBAN dışında,  Murat AYGEN'de kesin aday adayı olacaktır. Sayın  Abdurrahman KIZGIN'ın ise süreci biraz daha takip edip Ekim sonlarına doğru belki adaylığa soyuna bileceğini söyleyebilirim.

 

            MHP uzun bir süreden sonra ilke kez Belediyeyi almaya bukadar yakın durumda. Özelikle Elazığ Belediyesinde yaşananlardan sonra MHP adeta Can Kurtaran simidi gibi halkın önünde duruyor. Önemli olan bu Can simidini halka doğru anlatmak.

 

            Şimdiden siyasete soyunmuş bütün adaylara başarılar dileriz.

            Allah Bu şehri layıkıyla yönetecek idareciyi seçmeyi nasip etsin...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.