PERŞEMBENİN GELİŞİ

            14 Arazlikta MHP İl teşkilatınca Yakup Kılıç Kapalı spor salonunda düzenlenmiş olan Aday tanıtım toplantısındaydım. Geçen haftada aynı salonda AKP Aday tanıtım yoplantısını basından takip ettim.  Mukayese edecek çok malzeme çıkm ış durumda. Özellikle basının bu toplantıya oldukça ilgili olması MHP Adayları ile toplumun geneline hitap eden bir imaj luşturduğunun algısını pekiştirmmiş durumda. Siyaset uzun soluklu bir yol. Bilal ÇOBAN 2011 Millet vekili seçimlerinden beri Belediye Başkanlığına aday olduğunu ifade ederek yola çıkmış, kendisine soranlara da her zaman ben aday adayı değilim ADAYIM diyebilecek kadar samimi davranmıştı. MHP içe dönük muhalefetin çok radikal yaşandığı bir parti olmasına rağmen resmi müracaatların başladığından beri çol ilklei ve samimi bir aday adaylığı süreci neticesinde İl, İlçe ve Genel Merkezin takdirleriile 8 Aralikta resmen aday ilan edildi.

           Bugün salondaki katılımcılarında, yazılı ve grsel basınında dikkatinden kaçmayan en önemli şey sürekli bu tür organizasyonlarda klasikleşmiş solganların atılmadığı, konuşmaların ana temasını birlik beraberlik ve Elazığ oluşturduğu söylemlerdi. MHP İl Başkanı konuşmasının satır aralarında geçen hafta AKP belediye başkan adayının adeta hem belediye çalışanlarını hem Elazığ halkını tehdit eden konuşmalarını eleştirerek, herkesi kucaklayacak bir üslup ve ifade ile seçim stratejisini MHP ilimizde yapmış olduğu KARDEŞLİK mitingi temasındaki gibi kardeşlik üzerine kurguladığını gösterdi.

          Bilal ÇOBAN konuşmasında salonu adeta coşturdu. Konuşmanın satır aralarındaki cümleler salon tarafından bir kaç kez ayakta alkışlanarak konuşma yarım kesildi. burdan çıkardığım en önemli vurgu ise Bilal ÇOBAN tarafından sürekli Elazığın birlikte ve beraber ynetilemesi vurgusu, mevcut durumdan AKP, MHP, CHP, SADET ve diğer hiç bir siyasal tabanın memnun olmadığı, ilimizin son on yılda hep geriye gittiği vurgusu üzerinden önümüzdeki 5 ylda Elazığı daha yaşanır bir il yaline getireceklerini ifade etmesiyd.

         MHP, AKP, CHP ve SSADET partisi ilimizde mevcut konjüktür içinde oy potansiyeli olan partiler ama bugünkü tablo gösterdiki salona gelenlerin büyük çogunluğu belki ilk kez bir MHP organizasyonuna katılıyordu. oysa AKP ve SAADET aday tanıtım toplantılarına sadece kendi parti tabanları katılmıştı. 

             Bugün salonda MHP uzun yıllar il ve ilçe teşkilatlarında görev yapmış ak saçlıların hepsi ordaydı. Eski Ocak Başkanları STK Temsicileri yoğun ilgi göstermişti.

          Yani çarşambadan belli oluyordu,

        PERŞEMBENİN GELİŞİ....

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.