Güruh musun, birey misin?

Dünyanın düzeni bu demeyin sakın!

Ben bu duruşa her zaman karşı çıkmışımdır…

O düzeni belirleyen irade eğer beni temsil edemiyorsa teslim bayrağını çekmeyi ise hiç kendime yakıştıramamışımdır.

O yüzden “çarşı, her şeye karşı” sloganını çok seviyorum. Biraz anarşist, biraz isyankâr olmanın dayanılmaz cazibesi de bu olsa gerek…

Bugün yazımda işte bu yaklaşımla ve acımasızca yaklaşan seçim süreciyle ilgili adayları hedef aldım. Kimin kısmetine ne düşerse bilin ki kendi heybelerinde bulunanlardır!

Önce iktidar partisinin adayından başlayalım onun heybesi çok kalabalık ve karışık…

Rahmetli Barış Manço’nun çok sevilen bir şarkısı vardı hatırlayanınız vardır muhakkak. Nane limon kabuğu…

Hapşırmamak için reçete veriyor; hani zencefil, karabaş otu… ve hepsinden de kullanacağın ölçüyü büyüklerimizin ifadesiyle tarif ediyor. Diyor ki bir tutam…

Nezle, grip gibi toplumu anında yatağa düşüren ve en yakınınızdan kolayca geçen bu hastalıktan kurtulmanın yolunu tarif ediyor rahmetli.

İşte bu ironiyle Sayın Yanılmazla başlayalım…

Geçenlerde bir konuşmasında aynen şu ifadeyi kullandı ve ben şok geçirdim!

Diyordu ki Sayın Yanılmaz “ ya AKP’ye oy vereceksiniz; ya da hırsızlara…”

Hemen aklıma gelen acaba aynadan yansıyanları Sayın Yanılmaz farklı mı görüyor? Oldu. Son on bir yıldır devleti yöneten AKP ve iki dönemdir de belediyede yönetimde olanlar yine kendileridir. Belki diyebilir mevcut başkan bizde bir dönem yaptı ama o mevcut başkan daha önceki dönemde de başkandı. Eğer o gün kötü idiyse kardeşim neden partinizden aday gösterildi?

Daha öncesine gidersek unutmayın rahmetli kardeşinizi töhmet altında koyarsınız ki buda insafsızlık olur.

Diğer yandan ortada bir yargı kararı var ki, ben bireysel olarak mevcut başkanın tek başına o cürümleri işleyemeceğini; bunun komple bir ekip! Ruhu ile yapıldığına inananlardanım. Yani AKP’nin tüm kadrolarının bu işte olduğunu düşünüyorum. O zaman siz baltayı kendi ayağınıza vurmuyor musunuz?

Kamuoyunun da takdir ettiği gibi karşınızda iki alternatifiniz olan parti var…

Birisi MHP, diğeri SP. Bu beyanatınızla hangisine çalışıyorsunuz! Açıklayın da bilelim.

Kamuoyunda sizinle ilgili olarak çok ince bir espri var duymuşsunuzdur…

Derler ki “Sayın Yanılmaz’ın EGO’su çok fazla olduğu için İ. Melih Gökçek onu Ankara Büyük Şehir Belediyesinin EGO’sundan sorumlu kıldı…”

Bu talihsiz beyanatınızla gerçekten egonuzu mu tatmin etmeyi hedeflediniz?

Her neyse bunun taktiri AKP’lilerindir.

Gelelim MHP’ye…

Hazarsam ’da yaptığı çalışmaları yakından bildiğim Sayın Çoban adaylık sürecinden sonra kendi adına birkaç tane web sayfası oluşturmuş. Teknik olarak doğru; sonuç ya da yansıması bakımından yanlış olan bir süreci yönetiyor gibi geliyor. 40 mahalleye 400 proje…

Çok iddialı ama tanıtım ve anlatımda eksik kalınan bir süreç. Mübarek senin bilmen lazım; bizler okumayı değil, duymayı seven bir toplumuz. Çık meydanlarda projelerinin can alıcı kısmını kısa ve net cümlelerle anlat!

Öyle ben site yaptım, adresi de bu gidin okuyun diye bekleme…

İtiraf ediyorum; şahsen ben bile 10 projeni okumadım! Sıkıldım, sen ki üniversitede hocalık yapmış birisin ve bilirsin anlatmanın ne kadar önemli olduğunu…

O üç buçuk yıllık emeğini anlatmaktan imtina etme!

Sayın Aslan’a gelince…

Bu dönemde AKP’nin küskünlerinden gelen olumlu tepkilerle yelkeni dolmuş; maşallah aldı götürüyor. Bir de belediye meclis üyeliğinden edinmiş olduğu tecrübeleri ve orda yaşanılan sürecin şahidi olduğu için her şeyi yerli yerinde dile getiriyor. Yolu, bahtı açık olsun. Eleştirilecek bir yanını göremedim şahsen…

Gelelim vatandaşa;

İşte burada biraz durmak lazım!

İnsanlarımız güruh mu, birey mi? Vallahi ben o konuda karar veremedim. Alanda gezer ve dinlerim; bazen evet işte millet uyanmış diyorum, bazen de karamsarlığa kapılıyorum.

İnsanlarımız genelde farkında olsalar da toplum mühendisleri hemen kafalarını bulandırıyorlar! Bu seçimin genel seçim olmadığını; aksine bu seçimlerde liderlerin öneminin çok önde olmaması gerektiğini algılayamamışlar.

Ve bu durum adaylara da sirayet etmiş. Kardeşim sen şu, bu partinin liderini eleştirme! Projelerini, vaatlerini sırala…

Muhatabın ve rakibin parti liderleri değil. İşine bak…   

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.