Nurhat Halisdemir

Nurhat Halisdemir

Ülkücüler…

Gayesi Allah rızası; ülküsü Nizam-ı Âlem olanlardır.

Ve ben o ülkü erlerini sahabeye benzetirim. Çünkü C4’lerde yargılanırken kimsenin dayanamadığı o işkencelerde Allah birdir demeyi bilenlerdi.

Dumanlar içinde hasıra sarılmış gencecik bir beden...
Adı: Zübeyr bin Avvam (ra)
Suçu: Müslüman olmak
Yaşı: Henüz onbeş
İşkence yapan: Öz bir amca

Sahabeydi…

Ertuğrul Dursun ÖNKUZU;

Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda tahsilini yaparken komünistler tarafından üç gün işkenceye maruz kalmış ve sonrada bisiklet pompasıyla ciğerlerine hava basılarak okulun üçüncü katından atılarak 23 Kasım 1970 tarihinde şehit edildi…

Ülkücüydü…

Ülkücülük neden İslam davasıdır, İlay-ı Kelimetullah davasıdır biliyor musunuz? Uhud Savaşında Fahri Kainatın Efendisi Resullullah (S.A.V.)’ın atılan bir taşla kırılan mübarek dişi gibi Ülkücü Şehit Süleyman Özmen’inde müşrik komünistler tarafından atılan bir taşla dişleri kırılmıştır. Şehadetinde bile Efendisine riayet etme şerefine nail olmuş bir Ülkücü…

Daha binlerce fidan; kimileri darağacında, kimileri seccade başında uçmağa vardılar…

İşte bu kutlu davanın liderine önce BDP’liler “vestiyerci” dediler; sonra AKP’li Hüseyin Çelik “kuluçkaya oturmuş zavallı” dedi!

Mecliste bir avuç kişisiniz deyip vekilleri ve MHP’ye oy veren milyonları küçümsedi. Elbette bu söylemlere genel başkanın cevap vermesi olmazdı ama ülkücü iradenin her katmanından gelen tepkiler üzere birileri çıkıp ben ne halt yedim diyebilmeliydi!

Bu tavrı göstermek sanırım zor olmamalıydı…

Rahmetli Başbuğa çıkıp birisi böyle laflar etmeyi göze alamazdı.

Hele ki birisinin akrabası dağda, diğerinin zaten yedi sülalesi bölücü!

Gelelim biz ülkücülerin tavrına;

İç çekişmelerden uzak, kardeşliğin gereği olan muhabbetimizi geliştirmiş ve ayrık otlarını bertaraf ettiğimiz gün gerçekten o uçmağa varanların hakkını ödemiş oluruz.

Ülkede kaos almış başını gidiyor ve diğer yandan açılımın sonucu olarak(!) Elazığ’ın Üçocak Beldesi'nde karakol inşaatının bulunduğu Aşıklar Tepesi'ne BDP'liler Abdullah Öcalan'ın bez posterini ve BDP bayrağını asmışlardır.

İşte o Hüseyin Çelik gibilerin cesareti buradan gelmektedir…

Şehitlerin kanlarıyla sulanmış bu mübarek topraklarda it iziyle kurt izini kimse birbirine karıştırmamalı diye düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.