Nurhat Halisdemir

Nurhat Halisdemir

Tapeler ve zombileşen güçler…

 

Hani derler ya başına gelince anlarsın verdiği acıyı… İşte böyle değerlendiriyordur mutlaka “tape” mağdurları!

Birde adaletinden sual olunmayan Allah’a şükretmek gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kimsenin ahı yanında kalmıyor. O tapeler yüzünden nice insanlar ve sevdiklerinin hayatları zehir oldu. “Derin yapılanmaların” olduğu ve devletin kurumlarına “sızdıkları” aşikârdı ama yaptıkları eylemler birilerinin işine geldiği için o günlerde “kardeşim” demeyi yeğleyenler, hatta daha fazla çoğalmaları için “para fonlayanlar” Marstan gelmiş ufaklıklar değildi!

İslam’ın “Protestanları” ile gömlek değiştirmiş “gözyaşı çocukları” çatışma ve savaşma tamtamları çalmaya başlayınca eteklerindekileri bir bir ortaya dökmeye başladı ve savaşta hile mubahtır anlayışıyla “halının altına süpürülen” birbirlerinin pisliklerini gün yüzüne çıkarttılar.

Olan kime oldu…

Birilerinin kuzu; birilerinin de koyun olarak tanımladığı garibanlara elbette ki!

Damın sövgünde kara kedi ile beyaz kedi birbirlerini tırmalar gözüküyor. Birileri de ya aşağıdan ya da yukarıdan seyrederken ortak duaları kedilerin düşüp kafasını gözünü kırmaları…

Ama o seyredenler unuttular sanırım kediler her şartta dört ayaküstüne düşmeyi becermişlerdir ki- eğer düşerlerse!

İşte avuçlarını ovarak buradan gelecek sonuca göre kendini dizayn etmenin derdinde olan CHP ve MHP’nin gözlemevinde oturanlar! “Zombileşen gücü” görmemezlikten gelmektedir. Vatandaş ise AKP’nin alternatifi olamayan bu partilere ise yönelip yönelmemenin ikilemini yaşamaktadır. Meydanlara inip hem AKP’nin yanlışlarını ve hem de cemaatin yanılgılarını anlatamayan partiler elbette ki güvenli liman olamaz. Bilesiniz ki bu yaşananlarda taraf olmak bertaraf olmaktır!

Fazla değil genel seçimler sürecinde kasetler üzerinden yıpratılan MHP halen daha kasetlerin hesabını soramamıştır. Bu durum vatandaşta acizlik olarak algılanmaktadır. Diğer yandan yine rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun “sır ölümü” aydınlatılamamıştır ve bu da vatandaşta “dış güçlerin” etkisinin ne denli kuvvetli olduğu; başbakanın deyimi ile kurumlara sızmış mihrakların nelere kadir! Olduğunun göstergesi olarak kabul edilmektedir.

İçişleri bakanlığından istifa eden Muammer Güler bu yüzdendir ki feveran etmekte ve “tapeler de” değişiklik var diye feryat etmektedir. Peki, bu durum sizin başınıza gelince mi bir yerlerinize battı da hop oturup hop kalkıyorsunuz!

Silivri, Ergenekon derken “tapelerle” oynayarak cezaevlerine gönderilenlerin durumu hiç mi vicdanınızı rahatsız etmiyor…  

Adalet, hukuk elbette ki bir gün herkese lazım olacak!

Adı adaletle müsemma olan Hz. Ömer’in duyarlılığı ve tavrı ortada iken çakma adaletçilerle! Ve sözde İslam yolunda mücadele eden Amerikan dostlarına hayret ediyorum.

Bugün girdikleri amansız savaşın sebebi acep ne ola ki? Diye de kendime sormadan geçemiyorum. Bilinen malumumuz; ya bilinmeyenler nedir?

Hangi dağda kurt öldü de siz birbirinize girdiniz?

Sizin ipinizi kimler idare ediyor ve o ip nasıl bir puştun elinde; millete anlatıverin de şu korku ve kaos ortamı bitsin…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.