Nurhat Halisdemir

Nurhat Halisdemir

FARKIMIZ OLSUN DİYE...

Bu siteyi açtığımızdan beri olumlu olumsuz çeşitli eleştiriler gelir. Bunlar tarafımızdan mutlaka dikkate alınmaktadır ve alınacaktır da..

Yine böyle bir eleştiriyi dost ortamında sonradan tanıştığımız bir hemşerimiz dile getirdi ve bizde cevabını verdik haliyle.. aslında getirdiği eleştiriyi bizden çok diğer yerel basına yapsaydı sanırım daha etkili ve yerinde olurdu kanaatindeyim bu sözlerimi de kendisine ilettim ve ekledim “ biz elazıghaber olarak aktif bir şekilde nerden bakarsanız yedi aylık bir siteyiz ve mümkün olduğunca doğru bildiklerimizi, Elazığ için olması gerekenleri ve bunları yapmayanları dile getiriyoruz. Ayrıca taktire şayan olan haberleri ve gelişmeleri de haber yaparız. Dedik ya yazının başında farkımız olsun diye..

Gerek görsel ve gerekse yazılı yerel basında verilen haberler, bu şehrin kalkınmışlığına etki yapmayacaksa neden kurulur ki bu görsel ve yazılı basın. Bakın işte Malatya medyasına en çok tepkiyi vermekte bir birleriyle yarışıyorlar...gündemde olan birkaç haberi zikredelim ve düşünelim: işte Elazığ spor haberleri sağ olsunlar birkaç kalem de olmazsa hiç gündem olmayacak bu şehirde ama Malatya’da gerek sivil toplum örgütleri ve gerekse kurum ve kuruluşlar Malatya basınından ve halkından tepki gelmesin, gelecekleriyle! İlgili bir tutum olmasın diye anında gerekli girişimleri yada basın duyurusunu yaparlar, ikinci başlığımız kalkınma ajansı konusu; Malatyalı bas bas bağırır ya bize vereceksiniz yada Elazığ’da nasiplenmeyecek, valla helal olsun deli dumrul misali... 

Bizim etkili! ve yetkili! Büyüklerimizden ise ses seda yok; yanlış anlaşılmasın bizim körü körüne bir Elazığ Milliyetçiliği yaptığımız da yok, iddiamız da nasıl olsa o konuda bizden daha çok milliyetçi olduğunu iddia edenler bir sürü.. hani bir söz var sürüsüne bereket diye bizde ancak öyle deriz...

Köşelerinde gerek İşbara Han ve gerekse Ahmet Aksın yazmışlar Elazığ’daki durumu ve bu konular zamanı geldikçe de yazılacaktır. Çünkü ne şehir olarak Elazığ, nede yaşayanlar olarak Elazığlılar böyle durumlara reva görülemeyecek kadar kadirşinaslardır ve bizim için çok değerlidirler.

Evet yazının başında da konu ettik eleştiri konusunu ve o hemşerime dile getirdiklerimi kısaca özetledim. Bu yazdıklarımdan dolayı eleştiri gelirse benim beklentim sadece neden daha etkili olsun diye eleştirilerinizin dozunu artırmıyorsunuz; yada Elazığ’ın meselelerini daha detaylı vermeyi düşünmüyor musunuz olacaktır. O hemşerime de söyledim bizim site olarak, yazar olarak bir beklentimiz yoktur tek gayemiz Elazığ’a hizmettir ve bu böyle kalacaktır.

Yine Elazığ’ı ve Elazığlıları hiçe alarak alınan her türlü karar ve uygulamada tepkimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada koyarız. Bir çekincemiz olmaz. 

Önemli bir not ile yazımızı bitirelim; lütfen eleştiri yapan kişiler aynı zamanda kendilerini de belirtseler bizde neden eleştirdiklerini anlayabilsek, bizim kimliğimizde yaptığımız işte ortadadır ve eleştirilere de açığız bu konuda tereddüt olmasın, lakin muhatabımızı bilmekte hakkımızdır eleştiri yapan dostlar bunu bizden esirgemesinler...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.