Nurhat Halisdemir

Nurhat Halisdemir

Doğru karara destek…

Resmi olmayan açıklamayla MHP Elâzığ adayını belirledi ve Doç.Dr. Bilal ÇOBAN isminde tüm camia karar kıldı. Hayırlı uğurlu olsun…

Yıllardır söylemekten bıktık usandık; oyunu kurgulayan olmazsanız, kurgulanan oyunda ancak figüran olursunuz!

Oyun içinde size biçilen rol kadarda hükmünüz olur ve hafızalardan çabuk silinirsiniz. Birey olarak alacağınız kararları eleştirme hakkına sahip değiliz ama bir camiayı temsil ediyorsanız ve aldığınız karar camiayla ilgili ise keyfe kader uygulama olmaz.  İşte geçen haftaki yazım bu bakış açısıyla değerlendirilirse anlam bulur ve kimse alınmaz!

Toplum mühendisleri yaklaşan seçim sürecinde “algı yönetimini” ve “stratejik kararları” belirlemede büyük rol oynamaktadırlar. Bu konuyu Antalya’da ikincisi düzenlenen AKADEMİSYENLER KURULTAYINDA; yerel yönetimler komisyonundaki değerli akademisyenlere ve belediye başkan adaylarına anlattım. O toplantıda Ankara Büyükşehir belediye başkan adayı ve genel başkan yardımcısı Prof. Dr. Mevlut Karakaya başta olmak üzere; Antalya, Kırşehir, Ödemiş, belediye başkan adayları ve yakın çalışma arkadaşları da dikkatle takip ettiler. Yine Elazığ Belediye başkan adayımız Bilal Çoban’ın ortaya koyduğu projeler ve modeller büyük ilgi gördü. O toplantıda “Elazığ algısının” nasıl şekilleneceğini Elazığ özelinde örneklerle izah ettim…

İki konunun üstünde özellikle durmanın Elazığ özelinde hayati önem taşıdığı ve bu konuların seçim stratejisini belirleyeceğini izah ettim. Bu konuları ilerleyen süreçte detaylı bir şekilde ele almaya çalışacağım.

Gelelim AKP cephesindeki algıya…

Kamuoyunda ki “büyük çalkantılara gebe” algısının AKP içinde de yoğun bir şekilde hissedildiği aday adaylarının propaganda çalışmalarında bile öne çıkmaktadır. Hatta Elazığ’ın son on yılda iyi yönetilmediği; yolsuzluğun, talanın, çarpık kentleşmenin, adam kayırmacılığın pik yaptığını iddia edenler ne yazık ki AKP aday adayları…

Geçmiş dönemlerdeki başarısızlıklarını daha çok “Tayyip Erdoğan” algısı üzerinden yıkmaya çalışmaları da zaten bunun bir göstergesi değil mi?

Endişelerim yok mu?

Her seçim döneminde yaşanan “küskünler, uzak duranlar ve lüzumsuzlar” ikilemi; parti içi huzursuzluklarla birleşirse; alınması muhtemel olan seçimin hezimetle sonuçlanmasına yol açacaktır. Yapılan ya da yapılacak ziyaretler, açıklamalar ve propagandalar belli bir program çerçevesinde yapılmazsa doğacak yanlış anlamalar sürece zarar verecektir.

Yanlış hesap Bağdat tan döner amenna; lakin birde derler ki atı alan Üsküdar’ı geçti. Her şartta kaybeden Elazığ olacaktır.

Bu sorumluluğu bilen gönüllere selam olsun;

Bilmeyenlerin de yolu açık olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.