Nurhat Halisdemir

Nurhat Halisdemir

Büyüyen ülkem!

 

Müjdeler olsun…

 Ülkemin taşı toprağı altın derlerdi de inanmazdım. Taksim meydanında yapılan düzenlemeler neticesinde çınar ağaçlarının altında gaz bulundu!

Hem öyle bir gaz ki her derde deva…

Türlü türlü;

Kokulusu, acılısı, portakallısı!

Milletin hafızasıyla dalga geçen sayın başbakan; iki tane çınar ağacının hışmına uğradı. Allah aklıselim düşünmeyi ve davranmayı nasip etsin bu millete.

Yönetimdeki başarısızlıkları örtmek için despot kararlara imza atan başbakan ise çok iyi bir yöntemmiş gibi “gerekirse milyonları sokaklara dökerim” tehdidinde bulunuyor. Bu yönetimindeki zafiyetleri örtbas etmenin çabaları ise nafile bir gayrettir. Gösterdiğin zafiyet yüzünden dün senin yaptığın gibi birileri de çıkıp “özgür Türkiye ordusunu” kurdurursa ve lojistik destek sağlarsa bunun vebalini ve hesabını kaldıramazsın.

Reyhanlı’daki olayların toplumsal etkisini düşürmek için önce alkolü, daha sonra ise taksim meydanını gündemine aldın ama o hamlelerin bitişinin başlangıcı oldu.

Dünyanın yeniden dizaynı görevini üstlenen ve yerli işbirlikçisinin TESEV olduğu “Saros” zihniyetinin en etkili silahı olan sosyal paylaşım siteleri toplumun dayanışmasını sağlamıştır. Bu ateşi söndürmenin yolu ise acil olarak erken seçim kararın olacaktır…

Haftanın ilk gününde üniversitelerde başlaması muhtemel olan gençlik hareketinin ateşi bu ülkeyi yakmadan, kan dökülmeden gerekeni yapmak gerek! Aksi halde ellerini ovuşturarak bekleyenlerin senaryolarının geçmişte nelere mal olduğu milletin hafızasından silinmemiştir.

Sayın başbakanım bu benim tespitimdir!

Sarı öküz hikâyesini bilirsiniz;

Son ABD gezinizde sizden istenenleri yapma cesaretini gösteremediniz ve uyarı babında önce cilve gözünde, sonra Reyhanlı’da ufak yollu tehdit edildiniz. Elbette ki bu sizin ilk sarı öküzü Habur’da vermenizden sonra gelişen olaylardır. İşte sonrası malum!

ABD, AB ve İsrail sizi kahraman! ilan ederken ayaklarınız yere basmadı. Çünkü nefsinizle hareket ettiniz. Bunun yanında “danışman” diye yanınıza aldığınız kişilerin yönlendirmeleriyle hata üstüne hata yaptınız; yönetimde gösterdiğiniz çelişkileri kararlarınızda da göstermeye başladınız ve olanlar oldu. Beyaz Türkler, siyah Türkler derken birde sayenizde gri Türkler türedi ve kontrol edemez oldunuz.  

Ülkenin pastasını üçe bölmek kolay olmadı ve ne beyazı, ne siyahı, ne de griyi memnun edemediniz.

Bu saatten sonra Allah yardımcımız olsun… 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.