Nurhat Halisdemir

Nurhat Halisdemir

BİR HABERİ FARKLI ALGILAMANIN SONUÇLARI!

Eğer ben bu yazıyı şöyle düşünerek yazsaydım doğrumu yapmış olurdum bilmiyorum. Türk Devleti Tüm Kurum ve Kuruluşlarıyla birliğine kasteden unsurları af ederek büyük bir sorunu çözdü.

Yada şöyle mi düşünmeliydim? Bu ülkede; birliğini, varlığını, bayrağını velhasıl tüm kutsallarını canı pahasına savunanlarla, buna mukavemet edenleri aynı kefede görüyor ve dağdan in sana iş!, yada diğer bir madde, dağda askerine kurşun sıkarken geberen teröristin yakınına iş...!!!!

Bu ülkede yıllarca gecekondu meselesinin sebepleri konuşulurken istismar edilen kimdi? biliyor musunuz: Hakkı olmadan vatan toprağını “işgal” etmenin haram olduğunu kabul ederek gecekondulaşmayan vatandaştır. Çünkü bugün gecekondu sahipleri hazinenin arazisinden haksız kazanç edinmektedirler ve devlette buna müsaade etmektedir. Sonuçta hazine arazisi üzerine gecekondu kuranlar bugün zenginleşmişlerdir. 

Aynı mantıkla devletline asi olmayanlar iş diye yırtılırken, devletin askerine “ki bu asker bizim askerimizdir dikkat edelim” silah doğrultan ve vatanımın bölünmez bütünlüğüne kastedenler; bugün “açılım” adı altında ödüllendirilerek hem iş sahibi oluyorlar, hem de aynı fikri paylaşanlar tarafından kahraman ilan ediliyorlar. 

Peki benim askerim, benim polisim, öğretmenim, korucum velhasıl tüm şehitlerim ne oluyor?. Dağdaki mi mağdur yoksa canını hesapsızca veren mi?

Elbette devlet sosyal adaleti sağlamalıdır ki sürekliliği olsun, o zaman Karadenizli gençlerde dağa mı çıkmalı iş için yada devletine silah doğrultan her kişi ödüllendirilirken, doğrultmayanı teşvik etme yasası mı çıkartmalı bu Millet...

Bugün Kürt açılımı diye millete danışılmadan, görüşü alınmadan sunulan yada yapılan girişimler, herkes gibi beni de ziyadesiyle üzmüştür ve yapabileceğim bu konuda fazla da bir şeyim yok, sadece ve sadece milletin dillendirmeye imkan bulamadığı sözlerini, düşüncelerini onların yerine yazıp işlemekten başka...

*****************************************
Elazığ Neden Gelişmişlikte Bölge İlleri Arasında Gerilemektedir!!!

Aslında 1935 yıllarındaki Elazığ’ı diğer bölge illeriyle kıyaslarsak bu net bir şekilde ortaya çıkar diye düşünüyorum. Çünkü hem jeopolitik konumu hem de üretime direk katkı sağlayacak yer altı ve yerüstü kaynakları bakımından çok önem gösteriyordu ki ilk 
Fabrikalar Elazığ’da kurulmuştu. Örneklendirirsek eğer iplik fabrikası, azot fabrikası, şeker fabrikası gibi..

Peki bu kadar yatırımdan kaçı bugün faal halde ve burada bölge insanının yaklaşımının etkisi nedir? Sorularının cevabı Elazığ’ın kalkınmışlığıyla paraleldir. Hal böyle iken kalkınma ajansını Elazığ’a istemek çok ütopik bir yaklaşım olur gibi geliyor, çünkü mevcut işlevselliği bugün dahi sürdürülebilir olan fabrikalarına sahip çıkmayanlar kalkınma ajansının yapması gerekenleri de yaptırmazlar. Sanırım Sayın Başbakan bu ince farkı görerek tercihini Malatya’dan yana kullandılar!! Bu benim acizane görüşümdür..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.