Nurhat Halisdemir

Nurhat Halisdemir

Bilal Çoban…

Proje adamı;

Elazığ sevdalısı;

Sorunları taşımanın ve dile getirmenin yegâne yolunun örgütlü hareket eden STK’larla olacağını bilen ve bunu hayata geçiren bir bilim adamı…

Toplumun her katmanından teveccüh görmesinin sebebi ise yaklaşık 3 buçuk yıldır sürdürdüğü  “Devlet Millet El Ele”, “Mini Meclis Projesi”, “Elazığ’a Stadyum İstiyoruz” gibi marka kampanyaların yanına birde Çevre ve Şehircilik bakanlığının 2040 planına olan itirazı ile gönüllerin adamı oluverdi!

Elazığ’ın sorunlarını, belediyede yaşananları ve getiril(e)meyen hizmetleri gerek ülke ve gerekse Elazığ kamuoyuna taşıyan kişilerin başında geliyor olması da zaten onun ne kadar Elazığ sevdalısı olduğunun göstergesidir…

Geçenlerde çay içip, sohbet etmek için aradığında kendisine söylediğim; aday adaylığı sürecinde görüşmenin pek anlam taşımayacağı sözüne derin bir of çekerek “aday olmak benim için önemli değil” diye bir ifade kullandı. Acaba sürçülisan mı? yoksa bilerek mi? söyledi diye tereddütte kaldığımı anlayınca; gülerek “hocam ben Elazığ sevdalısıyım ve yaşayacak başka yerimde yok” ifadesiyle tereddütlerimi giderdi.  Bana Elâzığ’ın jeopolitik konumunu, bölgedeki yerini ve en önemlisi de Elazığlının devletine olan bağlılığını; yaşanan süreç ve sonrasında olabilecek senaryoları uzun uzun anlattı.

İyi bir gözlemci olmasının yanında; problemleri bilen ve çözüm yollarını da kendince ortaya koyan bir birikime sahip olduğu ve konuştuğu insanları ikna edici özelliği dikkatlerden kaçmıyor!

Hemen belirteyim ki parti ayırmaksızın tüm adaylarla zaman ve şartlar uygun olduğunda birer bardak çay içmeyi ve adaylık sürecinde “Elazığ” endeksli konuşmayı isterim.

Ancak bir konuyu atlıyor Bilal Bey ve aday olduğu MHP il yönetimi…

Dün itibarıyla Kayseri’de açıklanan belediye başkan adaylarının içinde Elazığ olmaması kamuoyunda yanlış algılara yol açacaktır. Belki bu değerlendirmeyi seslendirmemden birileri rahatsız olacaktır ama ben gerek kamuoyunun ve gerekse camianın algısını aktarıyorum.

“MHP aday adaylığı için müracaat edenlerin Elazığ kamuoyunu tatmin etmediği için açıklayamadı ve bir sürprizin peşinde…”

Aslında bu seçim dönemi çokça gelişmelere gebe ve her türlü sonuç sürpriz olarak algılanmaz. Çünkü “yıpranmış, yolsuzluğu tescillenmiş ve borç batağında bir belediye” algısı AKP ile örtüşmüş durumdadır. AKP’li aday adaylarının bu seçimde işi zor!

Allah yardımcıları olsun…

Bugünkü konumuz AKP olmadığı için söyleyeceklerim çok olmasına rağmen önümüzdeki günlere bırakıyor ve yine Bilal Çoban özelinde MHP ve aday adaylarına dönüyorum.

İşleri kolay; lakin geçmiş dönemlerde seçim sürecinde yaşanan olumsuzlukları düşününce yine baltayı kendi ayaklarına vuracaklar düşüncesi bende karamsarlık oluşturuyor!

Bize düşen sadece durum tespiti yapmak ve gerekenleri olduğu gibi aktarmak;  umarım yine birileri beni mi kastettin ya da kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla değerlendirmez…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.