SAADET VE DİĞERLERİ

Adayların açıklanma süreci başladığında belki de en çok merak edilen partilerden biri de Saadet Partisiydi.

            70 li yıllardan itibaren siyaset sahnesinde olan "Milli Görüş", uzun bir aradan ve bekleyişten sonra yenilenme/ yenileşme ihtiyacı sonrasında Numan Kurtulmuş ile hamle yapma gayretine girişmişti.
            Yeni Genel Başkan, yeni heyecan demekti... Nitekim bir müddet önce Elazığ a gelen Numan Kurtulmuş u gerek parti aday tanıtım töreninde ve gerekse akşamki TV programında gördüğüm kadarıyla oldukça donanımlı buldum.
            Ancak bu işler akşamdan sabaha olmuyor ki... Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet Partisi günlerinde Elazığ da her zaman taban bulmuş "Milli Görüş" hareketi eski günlerine dönebilecek mi?
            Özellikle AKP ye giden emanet oylarını geri alabilecek mi? Öyle ya, bu partilerden iki dönem Belediye başkanlığı yapan ve "Siyasi Nikâhını" Milletvekilliği karşılığında bozan ve "hülle" yapmayan Hamza Yanılmaz, oylarını da beraber mi götürmüştü?
            Sorular çok ve uzun...
            Saadet Partisi adayını açıkladı. Kenan Altıngök özgeçmişinden öğrendiğimiz kadarıyla iyi bir görüntü veriyor. İnşaat Mühendisi ve belediye ile ilişkileri açısından deneyimli bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor.
            Projeleri ve düşünceleri hakkında henüz kapsamlı bir bilgiye sahip değiliz. İleriki günlerde bunları açıkladığı zaman kendisiyle ilgili daha geniş bir kanata sahip olacağız. Ancak bugün görünen manzara itibarıyla AKP oylarına özellikle şehrin doğu kesimlerinde oldukça zarar verecek ve kendine taban bulacak bir görüntüde olduğunu söyleyebiliriz...
            Ayrıca Kenan Bey in Palulu olması, şehrimizde ciddi bir oy potansiyeline sahip Palu oylarını da etkileyecek gibi görünüyor.


            Şu ana kadar yerel seçimlerde hiçbir başarısı bulunmayan CHP, bu kez bir eğitimci olan Haydar Saltık ile Elazığ seçmeninin önüne çıktı.
            İlk günlerde büyük bir hızla çalışmalara başlayan Haydar Saltık, erken mi yoruldu, nedir bilinmez, gündemden bir anda düştü.
            TV lerde görünmeyen Haydar Saltık ın daha dar ve bire bir çalışmalara mı önem verdiğini bilmiyoruz, ancak insanların medya bağımlısı olduğu günümüzde, basını iyi kullanamayanların kamuoyunun gözünden ve gönlünden de ırak olduğunu Sayın Saltık a hatırlatmak isteriz.


            Seçimlerin yorgun ve "kırgın" partisi DP, adayını henüz açıklamadı. Kulislerden sızan bilgiye göre, belki de aday çıkarmayıp, kendilerine ihanet ettiğine inandıkları Süleyman Bey e inat, MHP ye destek verecekleri konusunda yaygın bir söylenti var.
            Süleyman Bey in kazandığı 2004 seçimlerinde, o günkü yönetimin ve DP İl Başkanı Sabahattin Bulut un nasıl çırpındığını herkes hatırlıyor. Siyasi ikbal uğruna bir çırpıda her şeye ve herkese sırtını dönenlere siyaset mezarlığında yer çok diyorlar.


            BBP Cephesinde ise çalkantılı bir dönem yaşanıyor. Merkez İlçe Başkanlığından istifa ederek aday adayı olan Necati Yavuz un bir iki gün önce partiden ihraç edildiği duyuruldu. Ardından Necati Bey ihraç edilmediğini kendisinin istifa ettiğini açıkladı.
            Hangisi olursa olsun, şanslarının olmadığını bilen BBP lilerin MHP adayı Enver Erdem i destekleyecekleri ve aday çıkarmayacakları siyasi kulislerde konuşuluyor.
            Devam edeceğiz...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.