REİS BEY NEREDE ACABA?

Kendisinin bile pek umudu olmadığı bir 29 Mart seçiminin ardından tam bir sene geçti ki Belediye Başkanımız kayıplara karıştı.

Seçim öncesi mütebessim çehresiyle sürekli evlerimize -bir şekilde- misafir olan seyrek saçlı asabi şahsiyet uzun zamandır ortalıkta yok.
Şehrimizde yayın yapan basın kuruluşları belki biliyorlardır ama biz bir site olduğumuz için okuyucularımız dışında pek kimseyle irtibatımız yok.
Bu yüzden bize kimse bilgi de vermiyor.
Her ay birkaç gün süren belediye meclis toplantılarında kendinden olmayan –özellikle MHP’li- meclis üyelerine kükreyen ve adeta “buranın horozu benim” mesajı veren Reis Bey en son oğlu Sencer’in eczane açılışından sonra ortalıktan kayboldu.
Arada, belediyenin basın bürosundan kimin yazdığı belli olmayan bozuk imlalı açıklamalarda olmasa adını filan duyacağımız yok.
Resmi toplantılarda reis vekili sıfatıyla başka birileri bulunduğu için büyük ihtimalle il içinde olduğunu sanmıyorum.
İl dışında olması kuvvetle muhtemel… Yurt dışına çıktığı ile ilgili bir bilgi bana ulaşmadı.
Her ne kadar sınır kapılarında adamım filan yok ama yine de duyulurdu öyle bir şey olsa…
İçinde bulunduğumuz haftada seçimlerinin seneyi devriyesi olması hasebiyle geçen bir yılın muhasebesi yapıldı necip Elazığ basınında…
İçlerinde en iyisini yine sevgili Kuşcubaşı gerçekleştirdi.
Diğer taraftaki Elazığ’ın duayen gazeteci üçlüsü (Çakmak, Akbıyık ve Köse) her zamanki gibi “suya sabuna dokunmadan”, “ne şiş yansın ne kebap” türünden arada da Zeki Bey’in aşırı savunucu ve övücü ifadeleriyle Belediyenin bir yılı değerlendirildi.
Aklımda kalan en güzel matrak sözler Sayın Zeki Akbıyık’ın döne döne “Süleyman Bey’e iftira eden varsa Allah belalarını versin” türünden bedduasıydı.
Bir TV ekranında pek de alışık olmadığımız bu ifade tarzının hangi niyetle söylendiğini hala anlamış değilim.
Çünkü mevzuyu oraya getiren (beddua noktasına) eylem, Belediye Meclisince seçilen üç kişinin –ki bunların üçü de AKP’li- belediye icraatlarını denetledikten sonra hazırladıkları raporda Süleyman Bey ve ekibini töhmet altında bırakacak çok sayıda bilgiye ulaştıkları sonucuydu.
Bunda o kadar kızacak ve bela okuyacak ne vardı anlamadım…
Nitekim programa telefonla bağlanan komisyonun başkanı ve meclis üyesi Murat Ünal, uzun incelemelerden sonra raporlarını hazırladıklarını ve sonuna kadar arkasında duracaklarını söyledi.
Sözde onu sıkıştırmaya çalışan acar gazetecimizin, “siz Süleyman Bey’in ne olduğunu biliyorsanız niye 29 Mart’ta onun listesinden aday oldunuz?” sorusuna, Murat Bey’in “ben AKP’liyim. Süleyman Bey AKP’li bile sayılmaz. Ben partimden meclis üyesi olarak aday gösterildim, bunun Süleyman Bey ile ne alakası var” türünden ifadeleri de, kimsenin kimseyi dinlemediği ve herkesin birbirinin sözünü kesme yarışı yaptığı programda, kaynadı gitti.
Rapora imza atma cesareti gösteren bir diğer meclis üyesi Mehmet Tügen’e ise ısrarla “belediyeden ne istediniz olmadı da böyle bir rapor hazırlayarak intikam aldınız” mealindeki soruya, adamcağızın defalarca “böyle bir iddiayı ispatlayın bugün istifa ederim” şeklindeki net sözleri sıkı gazetecilerimiz tarafından bir türlü anlaşılmadı.
Biz gelelim yine Reis Bey’e…
Bütün bu karışıklıklar ve hay huy içerisinde Süleyman Bey ortada yok…
Kamuoyunun beklentisi, TV ekranlarını çok seven Başkanın bir yılın ardından değerlendirme toplantısı yaparak, kamuoyuna hesap vermesi şeklindeydi.
Ama yok, yok yok… Nere gitti, ne yapıyor bilmiyorum ama ortalıktan çekildi gitti…
Eleştiriyorduk, beğenmiyorduk ama Allah’ın doğruluğu yine başımızda bir büyüktü…
Eğer söylediklerimizden alındıysa bir müddet bir şey demeyelim, yazmayalım ama ne olursan başımıza geç Süleyman Bey…
İnan sensiz hiç olmuyor…

Not: Yazıyı yazdıktan sonra Belediye Meclis toplantısında görünen Süleyman Bey, kendisini eleştiri bombardımanına tutan kendi partisinden ve MHP’den meclis üyelerine bağırıp çağırıyor, kürsüden ağzına geleni söylüyordu, ama yine kayboldu. 
Gel, dön yuvana, inan bir daha hoşuna gitmeyecek bir şey yazmam. Ama şu iddia edilen, hani araç kiralama meselesi var ya onu soracağım… Onu bir açıkla, sonrasına bakarız…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.