O GÜN BU GÜNDÜR

Geçen Elazığ seçimleri ile ilgili son yazıyı noktalarken “Sayılı Gün Çabuk Geçer” diye bir yazı yazmıştık.


Evet, Ağın için de sayılı gün çabuk geçti… 29 Mart seçimlerinde sonuca ulaşılamayan Ağın’da bu Pazar seçim var.

Hiç bitmeyecek gibi görünen iki aydan fazla zaman su gibi geldi geçti ve seçim günü geldi.

Sürekli okuyucularımız iyi hatırlayacaklardır. Ağın’la ilgili yazılarımızda, çeşitli sebeplerden dolayı iptal edilen seçimin 7 Haziran günü yapılacağını belirtmiş, ilçede yapılan hukuksuzluklara parmak basmaya çalışmıştık.

Ama artık olan oldu, her şey bitti ve o büyük gün geldi. Pazar günü sandık başına gidecek 1400 civarındaki seçmen, ilçeyi beş yıllığına yönetecek yeni başkanını seçecek.

Adaylar da seçmenler de 29 Mart’takilerin aynısı… Diyecekseniz değişen ne? Vallahi değişen çok şey var.

Bir kere, 29 Mart öncesi konuştuğumuz pek çok kişi MHP adayı Mehmet Çelenk’in o zamanki mevcut AKP’li başkan Mustafa Yentür karşısında bu başarıyı göstereceğine inanmıyordu.

Karşısında iktidar gücü bulunan ve seçmen sayısının çok az olduğu böylesi yerlerde iktidar partisine mensup kişilerin seçimi kazandığı var sayılıyordu.

Oysa Mehmet Çelenk o büyük azmiyle, başa baş bir seçim yarışı çıkardı. Bütün olumsuzluklara rağmen - ki karşısında iktidarın, belediyenin ve bir takım diğer güçlerin bulunduğu süreçti- sandıkta bir oy gibi eşitliği sağladı.

Şimdi taraflı tarafsız herkes Ağın’da ne kadar olumsuzluk olursa olsun, sağduyunun kazanacağına inanıyor.

Bu arada diğer siyasi partilerden aday olan ve 29 Mart seçimlerinde ciddi bir varlık gösteremeyen öteki adayların bu seçimlere asılmayacakları ve AKP karşısında Mehmet Çelenk’e destek verecekleri gelen haberler arasında…

Geçen seçimlerde çeşitli sebeplerden oy kullanamayan ve bu sefer mevsim icaplarından Ağın’a dönen çok sayıda seçmen de MHP adayına destek verecek gibi görünüyor.

Bütün bunları üst üste koyduğunuzda Pazar günkü seçimin sonucu şimdiden belli gibi…

Diyecekseniz ki sandık bu, hiç belli olmaz… Valla sandık filan bilmem, Ağın’lı bu sefer işini şansa bırakacak gibi değil. Açık ara MHP’li Mehmet Çelenk’in kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu arada Cumartesi günü ilçeye gidecek olan, Ağın köprüsünün başlamasında büyük emeği geçen, MHP eski milletvekili Mustafa Gül ile Bayındırlık eski Bakanı ve Afyon Milletvekili Abdulkadir Akcan’ın saat 14’te yapılacak mitingde son sözü söyleyeceklerine inanıyoruz.

Evet, gün geldi zaman çattı… Ağın’da beş yıllık AKP yönetiminin son bulacağı 7 Haziran akşamına çok az kaldı.

Ancak, görünen ve bilinen seçim sonucunun şimdiden belli olduğudur.

Ağınlı akıllıdır, Ağınlı okumuştur, Ağınlı ne yapacağını iyi bilir… Ve bildiğini de sandıkta demokrasi kuralları içerisinde gösterir.

Şimdiden hayırlı olsun diyoruz.

Beş yıldır dayak, hakaret de dâhil her türlü kötü muameleyi Ağınlılara uygulayanların önüne Allah iyi bir fırsat çıkarmış.

Büyük bir şans eseri Hac kurasında ismi çıkanlar Hicaz’a gitsinler de yaptıklarının affını Yüce yaradandan orada dilesinler.

Ağınlıların affetmediğini/affedemediğini Allah affeder belki…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.