MUHTEŞEMLİK BİTİYOR MU?

Belediye seçimlerinden önce yazılarımı takip edenler bilirler... DYP adayını Süleyman Selmanoğlu olarak açıkladığı zaman en çok itiraz edenlerden biri bizdik.

Kendisini Ticaret Lisesi Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü dönemlerinden tanıdığımız Süleyman Selmanoğlu, çok iyi bir insan, çok iyi bir dost olmasına rağmen iyi bir idareci değildi.


Ancak, bizim umudumuz iyi bir kadro veya ekip ile Süleyman Beyin beş yıllık süreyi tamamlayacağını umut ettik. Ama geçen zaman içerisinde maalesef Süleyman Bey ve ekibi iyi bir performans gösteremedi.


Özellikle kurduğu ekip tarafından sürekli yanlış yönlendirilen Süleyman Selmanoğlu, elinden gelen gayreti göstermesine rağmen başarılı olamıyor.


Partisi tarafından çok önemsenen bir ilin Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu... Doğru Yolun Türkiye de belki de en çok dikkat çeken ilinde Elazığ ında belediye başkanlığını yapıyor. Elazığ ı bu kadar önemseten durum DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ın bu ilden olması ve Süleyman Beyin in başarısının bir anlamda Genel başkanın başarısı ile eşdeğer tutulması...


Ama gelin görünkü Süleyman Bey bu başarıyı bir türlü yakalayamadı. Israrla belirtiyoruz; özellikle ekibinin başarısızlığı ve yanlış yönlendirmesi onu başarısızlığa itti.


Sayın Selmanoğlu, belediyeciliği bilmez... Bilmemesi kadar doğal bir şey yok. Eğitimcilik ayrı, okul idare etmek ayrı bir ilin belediye başkanı olmak çok ayrı şeyler. Kaldı ki İl Milli Eğitim Müdürlüğü döneminde ne kadar başarılı olduğu ayrı bir tartışma konusu...


Gazetemizin manşetten verdiği haberde de okuduğunuz gibi Süleyman Bey, gelinimiz Şebnem Kısaparmak ın Kanal 7 deki programına bağlanıyor, karşılıklı iltifatlar, Elazığ ın çehresinin değiştiği yönündeki klasik övünmeler, yılın belediye başkanlığı gibi suni böbürlenmelerden sonra program formatı gereği on kişinin işe alınması teklif ediliyor.


Ancak, Süleyman Bey buna pek hazırlıklı değil... Belediye zaten mali olarak kriz içerisinde... Tanımadığı bilmediği on kişinin işe alınması kendisine bir şey de kazandırmayacak... Bu duruma itiraz ediyor ve bir müddet direniyor.
Ama Şebnem Hanımın ısrarlarına fazla da dayanamıyor. Zaten Şebnem Kısaparmak ve eşi Fatih Bey DYP üyeleri böyle de bir gönül birliktelikleri var. Ve Süleyman Bey on kişiyi Elazığ Belediyesinde istihdam edeceğine dair söz veriyor.
Aradan geçen günlerde belediyenin kapısını çalan bu gençlerimiz kesinlikle böyle bir şeylin olmayacağı sözü ile karşılaşıyorlar. Reis Bey le görüşme istekleri ise bir türlü mümkün olmuyor.


Zaten daha önce herkesin rahatlıkla ulaştığı Süleyman Selmanoğlu belediye başkanı olduktan sonra ne hikmetse bir türlü ulaşılmaz biri oldu. Randevulu görüşmeler bile bir türlü mümkün olmuyor.


Belki de bu kendisine verilen "muhteşemlik" unvanının bir gereği olsa gerek... Bakanlarla milletvekilleriyle insanlar çok kolay görüştükleri halde Süleyman Bey e ulaşmak mümkün olmuyor olamıyor.


En son katıldığı TV programı ile ilgili görüşlerimizi de bugün yazmak istedik ama yerimiz kalmadı...


Elazığ halkının büyük bir komedi olarak seyrettiği bu program ve karşı taraftaki Belediye Meclis üyelerinin katıldığı program ile ilgili izlenimlerimizi başka bir yazıya bırakalım. Ama Süleyman Bey e şunu hatırlatalım. "Muhteşem" olabilirsiniz, "Yavuz" olabilirsiniz, ama unutmayın ki bu millet verdiği unvanları aynı şekilde geri almakta da çekinmez.


Milyonların önünde verdiğiniz sözü tutmamanızı nasıl açıklayacaksınız bilemiyoruz ama bu gidişle "muhteşemlik" bitiyor Süleyman Bey...O meşhur şiirdeki gibi "Yazık oldu Süleyman Efendi ye" diye arkanızdan ağıt yakmak istemiyoruz...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.