İŞTE GELDİM

 

“Az Müsaade” istediğim yazımdan sonra bir hayli zaman geçmiş… Az dedik ama biraz uzatmışız haberimiz olmadan.
Ama inanın o kadar yorgun ve yılgınmışım ki sizlere çok uzun gelen o süre bana su gibi geldi geçti ve işte geri döndüm.
Bu süre içerisinde gerek bana ve gerekse site yöneticilerine bir şekilde ulaşarak, “nerede kaldı bu arkadaş, bu kadar tatil olur mu” türünden iyi niyetlerini (!) belirten bütün okuyucularıma teşekkür ve aynı zamanda teessüflerimi iletiyorum.
Bu aşırı ilginiz yüzünden yapılan baskılara dayanamadık ve aha döndük. Ne olacaksa olsun bakalım.
Veda ederken dediğim gibi buralarda değildim. Gelince ilk işim şehri şöylesine bir turlamak oldu… Ne değişmiş, neler olmuş gibisinden.
İnanın yokluğumda Elazığ’da epeyce değişiklik olmuş…
Ne mi, söyleyeyim de merakta kalmayın.
Şehrimizin en övündüğümüz ve herkese gösterdiğimiz çiçekler bu yıl azalmış. Belediyede parasızlık mı var nedir anlayamadım.
Şehit İlhanlar’daki otopark bitme aşamasına gelmiş. Ama ben giderken yerle düz olan arsanın her iki yanında ikişer katlı bir şeyler yükselmeye başlamış.
Burası otopark olarak verildiğinde sadece yüzde bilmem kaçlık bir kısmına o da tek katlı kafeterya yapılacak anlaşmasını bize söyleyenlere ise bir türlü ulaşamadım.
Bir de inşaatın kenarına asılan ve “pek yakında bilmem ne marketinin şubesi hizmetinizde” yazısı yeni… Dünyanın her yerinde alışveriş merkezleri şehrin dışına taşınırken, trafiği rahatlatmak için yapılan otoparkın bir katına kocaman AVM açmak akıllılığı (!) ancak bizim Elazığ’da olur.
Doğalgaz için açılan ve kapatılmayan çukurlar yine aynı, hatta biraz daha büyümüşler…
İhsaniye Cami’sinin duvar dibinde oturarak namaz vaktini bekleyen, bu arada zamanı değerlendirmek için yoldan geçenleri pür dikkat takip eden ihlâslı kardeşlerimiz yine yerlerindeler. Ancak bir farkla bu sefer yüksek sesle ülke gündemindeki “referandumu” tartışıyor, herhalde yoldan geçenleri de etkilemeye çalışıyorlardı.
Şehrin dışına taşınmaları yasayla belirtilen galericiler mutsuz olmalarına rağmen yine şehrin içerisinde ve duvar diplerinde oturuyorlar.
İnce sigara içiyorum diyerek içtiği sigaraya mazeret arayan ve beni kandıran bir dostum sigarayı bırakmış ki bu benim için tam bir sürpriz…
Postane meydanındaki tenekeler kalkmış ama ne yapılacağına hala karar verilememiş veya kamuoyu ikna edilememiş ki, meydan öylesine duruyor.
Milletvekillerimiz referandum hatırına şöyle bir uğramışlar, ama bakmışlar ki millet kendi istekleri doğrultusunda oy verecekler vakti boşa geçirmemek için hemen Ankara’ya geri dönmüşler.
Uluovalılar sularının iki senedir kesik olmasına ve her şeyin kurumasına karşılık olarak büyük oranda referanduma “evet” demişler…
Hulasa Elazığ’da değişen bişey yok…
Bravo Elazığ size… Ben yokken çok değişmemişsisiniz…
Bundan sonra nereye gitsem gözüm arkada kalmayacak…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.