GÜÇ BİRLİĞİ ELAZIĞ’DA DA OLACAK MI?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bayram öncesi başlattığı “Güç Birliği” toplantıları bütün hızıyla devam ediyor.

Basını takip edenler göreceklerdir ki, Koray Aydın’dan Ümit Özdağ’a, Azmi Karamahmutoğlu’ndan, Erdem Karakoç’a kadar geçmiş yıllarda MHP içerisinde etkin görevlerde bulunmuş ve ülkücü camianın yakından tanıdığı sembol isimler tek tek MHP Lideri ile görüşerek kutlu mücadelede “birlikten” yana olduklarını ve üzerlerine düşen görevi “hiçbir ön şart öne sürmeksizin yerine getireceklerini” ifade ediyorlar.
Bunlardan özellikle Öcalan’ı Türkiye’ye getiren ekipte yer alan ve Güney Doğu’da teröre karşı verdiği mücadele ile efsaneleşen Korgeneral Engin Alan’ın MHP saflarına katılması ayrı bir anlam taşıyor.
Yukarıda anlattığım bütün bu birleşme çabalarının ardından sıra artık Elazığ’da…
Yıllardır çok parçalı bir görüntü veren Elazığ, bu tarihi fırsatı kullanmak zorunda…
Birkaç ismin etrafında kilitlenen ve yönetimde kim olursa ötekilerinin kapıda kaldığı/bırakıldığı bir yapının süratle terk edilmesi gerekir.
Geçmişte kendisine karşı Genel Başkanlık mücadelesi veren isimlerle Türkiye’nin geleceği söz konusu olduğunda bir araya gelebilen liderin bu davranışı, Elazığ’ın ihtiyacı olan sosyal barışın en büyük teminatıdır.
Hep savunduğumuz bir fikri yeniden dillendirelim.
Şehrimiz sekiz yıldır iktidarda olan partinin ilimizde de ezici bir üstünlükle çıkardığı milletvekilleri tarafından temsil edilmektedir/edilememektedir. Son seçimlerdeki Belediye Başkanının da aynı partiden olmasını sayarsanız, bu kadar büyük bir desteğin verildiği iktidarın, ildeki temsilcileri tarafından, o ili hizmete boğmaları gerekirdi.
Daha öncesini boş verin, şu son dört yıldır ilimizden milletvekili olanları çıkın sokaktaki vatandaşlara bir sorun bakalım beşini bir arada söyleyebilecekler mi?
Bir kısmı Ankara’dan bu yana gelmeye üşeniyor, bazıları partisiyle arayı bozmuş, “ben zaten listeye giremeyeceğim ki niye kendimi helak edeyim” diyor, hizmet için birbirlerine güç verecek beş milletvekili kendi dertlerine düşmüş olarak “kilometreyi doyduruyor.”
MHP veya CHP’den meclise gönderilecek bir-iki milletvekilinin iktidar mebuslarını da motive edeceğine ve onların daha çok gayret göstermelerine yol açacaklarına inanıyorum.
İşte bu noktada MHP’deki iç çatışma ve küskünlüklere son verip güç birliği sağlanmalı, geçmişte çeşitli sebeplerle açılan yaralar sarılmalıdır.
Bu işte en büyük görev MHP il teşkilatına ve İl başkanı Behçet Susmaz’a düşmektedir.
Artık kimse korkularının ardına sığınamaz, cin şişeden çıkmıştır. Elazığ bunu gerçekleştirmek zorundadır.
Seçimlere artık sayılı aylar kaldı. Enerjiyi ve zamanı boş kavgalarla tüketmek yerine, Elazığ’da sembol olan isimlerden başlamak kaydıyla, dışarıda duran veya durdurulan isimlerden hareketle büyük güç birliğini Elazığ’da hayata geçirmenin zamanıdır.
Cumhuriyeti kuran Türk Milliyetçileri Cumhuriyeti yaşatmak için bir araya gelmeli ve Elazığ’da en iyi neticeyi almak için ter dökmelidir.


Not: Sitemizin mecburi olarak kapalı kaldığı günlerde, gerek telefon ile gerekse elektronik posta yoluyla yazılarımızı özlediklerini ısrarla dile getiren bütün okuyucularıma sonsuz teşekkür ediyorum. Özlenmek ve aranmak kadar güzel bir duygunun olmadığını bir kez daha gördüm. Zoraki bile olsa ayrılık üzücü… Allah beterinden saklasın, canımız sağ oldukça, sesimiz susturulmadıkça doğru bildiklerimizi size duyurmaya devam edeceğiz.
Allah’a emanet olunuz… 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.