BİR ÇIKTI PİR ÇIKTI

Yokluğundan üzüntüye kapılıp kaygılandığımız Süleyman Bey, sanırım köşemizin iyi bir okuyucusu olacak ki anında meydana çıktı ve bizi büyük bir meraktan kurtardı. Şükürler olsun…

Geçtiğimiz hafta gerek Belediye Meclis toplantılarında ve gerekse açılışlarda boy gösteren Süleyman Bey, biriktirdiği öfkesini de önüne gelene çatarak çıkardı ve epeyce rahatladı.
Hafta içerisinde bizim köşemizde belirttiğimiz ve belediyeden gelen pis kokuları anlattığımız yazımızdan sonra MHP İl Başkanı Behçet Susmaz bir basın toplantısı yaparak meclis üyelerince hazırlanan rapordan hareketle, Belediye başkanına sorular yöneltti, yolsuzluk iddialarını kamuoyu ile paylaştı ve tatmin edici bir açıklama gelmezse konuyu yargıya götüreceklerini söyledi.
Yine yerel TV’lerdeki programlarda (özellikle Murat Kuşçubaşı ve konuklarının katıldığı program) konu masaya yatırıldı, Süleyman Bey’in iddialar ile ilgili açıklama yapması ve kamuoyu önünde hesap vermesi gerektiği vurgulandı.
Bana göre haftanın en çarpıcı açıklaması DYP İl eski Başkanı Faris Aksakal’dan geldi. Geçmişte beraber siyaset yaptığı Süleyman Bey’e çok da sahip çıkmayan Aksakal, bu iddialar karşısında sessiz kalan Süleyman Selmanoğlu’nun suçlamaları kabul etmiş sayılacağını öne sürdü.
Yine Faris Aksakal, bu kadar pis kokunun geldiği belediyede “Süleyman Bey dürüst bir adam ama çevresindekiler yapıyor bu işleri, zaten onun ihtiyacı da yok” türünden açıklamaların Reis Beyi temize çıkartmaya yetmeyeceğini vurguladı.
Geçmiş dönemde hakkında çok sayıda yolsuzluk iddiası olanları meclis üyesi olarak Süleyman Bey’in ikinci seçilişinde de meclise taşıdığını vurgulayan Aksakal da, bu işi temizlemenin tek yolunun çıkıp milletin önünde hesap vermek olduğunu söyledi.
Bütün bu sağlı sollu hücumlar karşısında Süleyman Bey önce meclis toplantı salonunda MHP’li üyelere bağırıp çağırarak hırsını aldı, sözde açıklamalarını yaptı. “Elinizdeki belgelerle savcılığa gidin, gereği yapılsın ben rahatım” diyen Selmanoğlu, bir açılışta kendisine mikrofon uzatan kanal muhabirine, “ben rahatım, başımı yastığa koyduğumda huzur içinde uyuyorum, onun için kimin ne söylediği pek de umurumda değil” mealinde sözler söyleyerek ne kadar temiz olduğunu anlattı.
Temizdir kirlidir Allah bilir. Ama bu kargaşa içerisinde MHP ve CHP’li milletvekilleri İçişleri Bakanı’ndan sözlü cevap istemiyle Süleyman Bey’i ve icraatlarını sordular.
Ben yeniden ayrıntıya girmiyorum.
Bu köşenin okuyucuları 29 Mart öncesinde de Belediyenin hizmet alımlarındaki pis kokuları çok açık olarak yazdığımızı ve aynı hataya sakın iki kere düşmeyin diye feryat ettiğimizi hatırlarlar.
Hatırlamayanlar açsın eski yazılarımıza bir göz atsınlar. 
Ama ne oldu, 29 Mart’ta sanki biz bu kadar lafı söylememişimiz gibi Elazığlı seçmenimiz eskisinden daha büyük bir güven göstererek Selmanoğlu’nu yüzde 47’lik bir coşkuyla Belediye Başkanlığına taşıdı.
Sadece “Hayırlı olsun” dedik ve beklemeye başladık.
Ama gördüğünüz gibi çok bekletmedi bizi Süleyman Bey…
Eskisinden daha beter şaibelerle sadece Elazığ değil Türkiye gündeminin de karşısına çıktı.
Çoktandır ülke gündemini meşgul etmeyen Elazığ’ın, yine bütün çarpıcılığıyla gazete ve TV ekranlarında adını duyurdu.
Bunun için Süleyman Bey ve ekibine kimler teşekkür edecek ben biliyorum ama söylemem.
Ancak buradan Kanal E yöneticisi Zeki Bey’e ettiği bedduaları geri alıp almayacağı yolunda bir sorum var.
O zamandan çok korkmuştum. Çünkü Zeki Akbıyık inançlı biridir. Eğer haksız yere beddua ederse geri döneceğini benden iyi bilir.
Onun için sabırla bekleyeceğim, Zeki bey acaba “Süleyman Bey’e iftira edenlerin Allah belalarını versin” sözü yüzünden bir açıklama yapacak mı yapmayacak mı?

Not: Yine yazımı bitirdim, Elazığ “şehir efsaneleri” ile çalkalanmaya başladı. İçişleri Bakanı’nın gönderdiği müfettişlerin Reis Bey’i açığa aldığından tutun da, Süleyman Bey’in Hürriyet Caddesindeki inşaatının mühürlendiğine kadar muhtelif rivayetler…
Bu hafta çok şeye gebe… Bakalım “Mevla neyler, neylerse güzel eyler…”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.