AKP’de durum

Elazığ’da yapılan son seçimlerin açık ara galibi olan AKP’de diğer partilere göre güllük gülistanlık bir hava gözleniyor.

Aday adayı olup listeye giremeyen de, aday olup seçilen de halinden memnun. 
Adam listeye giremeyeceğini bile bile aday adayı oluyor, seçimden sonra bir bakıyorsunuz ki filanca yerin müdürü veya ihalenin baş tercih edileni…
Böyle bir partide kavga olur mu?
Geçen haftaki yazıdan devam edecek olursak, Mehmet Ağar Elazığ’a gelir ve AKP’den aday olursa tabii ki listenin başı onundur.
Bu durumda Başdanışman Necati Çetinkaya nereye götürülür, kendisine ne danışılır, bilemiyorum. Listenin gerisi ise çok kolay doldurulur. 
Son birkaç yıldır hazırlıklarını çok sistemli ve yoğun olarak sürdüren Yasemin Açık’ın listenin bir yerinde yer bulması şu an itibarıyla muhtemel gözüküyor.
Son zamanlarda Elazığ’da yayın yapan TV kanallarına ortak olan ve bu arada uydudan yayın yapacak bir kanalında hazırlıklarını sürdüren Yasemin Hanım’ın bütün bu çabalarının sonuçsuz kalması mümkün değil gibi…
Yine listenin arkalarında bir yere Palu doğumlu ve Septioğlu ailesi ile akraba birini bulmak AKP için hiç de zor değil. Baro başkanı Rüstem Septioğlu’nun adı bu durumda öne çıksa bile ailenin büyüğü Fevzi Septioğlu’nun bu dönem her ne olursa olsun Ankara’ya gitme arzusunda olduğu söyleniyor.
Böylesine bir çekişmede kim karlı/zararlı çıkar bugünden kestirmek zor ama AKP’nin büyük bir zararı olmayacağı kesin gibi…
Şu an mevcut milletvekillerinden hiç birinin 2011 AKP listesinde olmayacağı kesin gibi olsa da, Tahir Öztürk’ün gerek kişisel performansının diğerlerine göre yüksek olması, gerekse ekonomik durumunun iyi olması bir ihtimal yeni listeye girer gözüyle bakılmasına sebep oluyor.
Seçimlerden çok uzun süre önce adaylığını açıklayan İrfan Yurten, her seçim aday adayı olan ama bir türlü hedefe yaklaşamayan Şuay Alpay – İbrahim Gök, Elazığ’la ilgileri seçimden seçime depreşen ve boyunlarına Elazığspor atkısı takarak maçlarda şeref tirübününe tırmanan bazı isimlerin yine listeye girmeleri zor gibi…
Ancak bazı çevrelerin ısrarlı öne çıkarmaları ve devletin parasıyla yaptığı işleri büyük bir başarı gibi kamuoyuna yansıtması ile dikkat çeken Yasin Altunyuva’nın listenin arkalarında yer bulması muhtemel…
Şu andan listenin isimler bazında nasıl olacağını net söylemek mümkün olmasa da üç aşağı beş yukarı şeklen nasıl olacağını biliyoruz.
Hele seçime kadar biraz daha koştursan bakalım şu aday adayları… Analar ne yiğitler doğuruyormuş bir iyice görelim…
Not: Yazımızın son noktasını koymadan CHP’de önemli bir gelişme oldu… Ethem Gülbay’ın istifasıyla boşalan il başkanlığına Yavuz Doğdu getirildi. Öğrenebildiğimiz kadarıyla Yavuz Doğdu, siyaset camiasının yakın tanımadığı bir isim. Öğretmen emeklisi ve Hal köyü nüfusuna kayıtlı olduğunu öğrenebildik. Haftaya yazımızın konusu zaten CHP ve oradaki gelişmeler olacağından bir hafta sonrayı beklemenizi öğütlüyoruz.
Haftaya görüşmek umuduyla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.