AĞIN KARARINI VERMİŞ

 

Ağın, Elazığ’a en uzak ilçelerden biri…

Keban Barajı’nın yapılmasından sonra 40 yıldır da ulaşım sıkıntısı çekiyor. Mevcut yolu baraj altında kalan ilçe, önceleri iptidai sallarla, daha sonra da feribotla, şehre gelip gitmeye çalışıyor. Ya da Arapkir üzerinden yolunu çok çok uzatarak hastasını, sağını götürüyor.

2000’li yılların başında, MHP milletvekili Mustafa Gül’ün büyük gayretleri sonucu ilçenin bu büyük sorununu çözecek köprünün temeli atıldı.

“Şu kadarcık nüfusun yaşadığı bir yere, bu kadar büyük yatırım günah değil mi?” diyenlere inat köprünün büyük bir kısmı tamamlandı.

Ancak ne hikmetse 2003 yılından itibaren köprüde, önce gerileme sonra da duraklama dönemi başladı. Yüzde 60-70’i tamamlanmış köprü sayısız seçime malzeme olup, “yanlış proje, değiştirelim devam ederiz” hikâyelerini dinledikten sonra kim insafa geldiyse, nihayet tamamlanma aşamasına gelmiş.

Büyük bir sıkıntı çıkmazsa yaz sonunda bitirilecekmiş…

İnşallah diyelim ve gelelim konuya…

Hafta sonu, bu ilçemize dostlarımızla birlikte davete icabet gereği kısa bir ziyaret yaptık.

Hem ziyaret hem ticaret diyerek de ilçede seçimin nabzını tutmaya gayret ettik.

Ağın’da seçim, 21 gün önceden belli gibi…

2009 yılında kıl payı kaybedilen Belediye Başkanlığı’nı Yılmaz Serttaş kazanacak görünüyor.

Bu anlamda Yılmaz Bey’in etrafında müthiş bir kenetlenme görülüyor. Geçen seçimi çok az farkla kaybeden Mehmet Çelenk bu sefer meclis üyeliğine aday…

İl Genel Meclisi üyeliğinin ise ikisini birden MHP alacak görünüyor. Mevcut meclis üyesi Hüseyin Yılmaz ile birlikte yine ilçede yıllarda Meteoroloji Müdürlüğü yapan şairliğiyle de öne çıkan Hasan Ergün Yılmaz müthiş bir çalışma içerisindeler.

 Seçim bürosu açılışı altındaki tören, bu küçük ilçede neredeyse bir miting gibi yapıldı. Ağınlıların büyük ilgi gösterdiği bu toplantıdan sonra Yılmaz Serttaş’a belediye başkanlığı hayırlı olsun demekten başka bir söz kalmıyor.

 

Bu arada ülke gündemi ile kelam etmediğimizden şikâyet eden dostlarıma daha önce de söylediğim gibi, onu yazanları zaten okuyorsunuz. Ayrıca sitemizin değerli kalemlerinden Ergun Kaftancı büyüğümüz de genel meseleleri çok güzel işliyor. Biz gücümüz ölçüsünde, kalemimizin, nefesimizin yettiği kadarıyla Elazığ’ın meselelerini gündeme taşımaya çalışıyoruz.

Bunda ne kadar başarılı olup olmadığımız sizin takdirinize bağlı…

Ama bırakın biz böyle kalalım…

Yine de çok istiyorsanız, son günlerde sosyal medya denilen yerde çokça yazılan bir söz topluluğu ile konuyu toparlayalım:

 

Baba defineye benzer, bulmasını bilene,

Anne Cennetin kapısıdır, açmasını bilene,

Kardeş kalbin aynasıdır, bakmasını bilene,

Evlat ise deniz suyu gibidir,

Ne içilir,

Ne vazgeçilir…

 

Allah kimseyi evladıyla imtihan etmesin, Âmin…

Daha ne diyeyim? 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.