TÜRKEŞ NİÇİN BAŞBUĞ'DU?

"Beceriksizlikle ihanet arasında kıldan ince bir çizgi vardır. Beceremediği halde makam-mevki işgal etmek en büyük ihanettir...."  A.TÜRKEŞ

Rahmetli Dündar TAŞER'e yakınları şöyle dedi:

-“Neden Alparslan Türkeş?

Siz çok daha bilgilisiniz.

Çok daha güzel konuşuyorsunuz.

Çok daha etkileyicisiniz.

Niçin hareketin başına siz geçmiyorsun?"
Taşer bu soruyu şöyle cevapladı:
-"Dedikleriniz doğru değil, ama doğru olduğunu bile kabul etsek, olmaz!.."
-"Neden?"
Ve Dündar Taşer'in tarihi cevabı:
-"Çünkü, bir duvarın yıkılması gerekiyorsa, ben balyoz ararım. Bulamazsam, bir iki tekme atar, gövdem ile yoklarım... Olmazsa vazgeçerim. Ama, Türkeş farklı. O sonuna kadar mücadele eder. Vücuduyla yüklenir, kafasıyla vurur... Düşer bayılır, sonra tekrar devam eder... Türkeş o duvarı mutlaka yıkar."

"Nerde kaldı çağlar ki, analar kurt doğururdu,
Hilkat insan çamurunu, destanlarla yoğururdu"

             4 Nisan 2014 tarihinde vefat eden Türkün son Başbuğu Alparslan Türkeş beyi vefatının  17 yılında rahmet ve minnetle anıyoruz. Türkün kanla imtihan edildiği bir dönemde fikirleri, siyasi duruşu, söylemleri ve eylemleri ile bu millete yolbaşçı olan Türk Dünyasının Bilge Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş bey Türk Devletinin ve Türk Milletinin Bölünmez bütünlüğünün adeta teminatı gibi ömrünü bu yolda heba etmiş, bu dava uğruna işkencelerden geçmiş ama bu milletin geleceği ile alakalı umutlarını asla yitirmemiş vefat edene kadar bu millet için bir şeyler yapmaya gayret etmiştir.

            Ruhun şad Mekanın cennet olsun...

             BAŞBUĞ TÜRKEŞ'TEN

 "Sizlere kolay bir başarı vaat etmiyorum.  Kısa bir zamanda iktidar umanlar bizimle yola çıkmasınlar. Yolumuz uzun ve çetindir.  Bu yolda karşımıza menfaatler, teklifler, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır. Bu çetin yola dayanabilecekler, bizimle gelsinler, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar."

" Biz Allah tarafından bir imtihandan geçiyoruz, bu imtihandan aramızda kalanlarda olacak, geçenlerde, ama biz davamızdan ve yolumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz...""Cesaret, Yüreklilik, Atılganlık Olmayan Hiçbir Dava Başarıya Ulaşamaz...."

 "Kendinizi Küçük Görmeyiniz. Sizler Büyük Kuvvetsiniz. Vazifenizi Hiçbir Zaman Unutmayınız. Kuvvet Birliktir. Davamızın Geleceği Birliktedir. Birlik, Beraberlik İçinde Olmaktır."

"Gençliğimizi Büyük Bir Savaş Beklemektedir. Bozgunculuğa, Tembelliğe, Ahlaksızlığa, Cehalete, Yalancılığa Karşı Büyük Bir Savaş.."

"Davalarımızın çözümü Kendimize Dönmek, Sarsılmaz Bir Birlik Halinde El Ele Vermek Ve Geceli Gündüzlü çalışmaya Girişmekle Mümkündür."

Milletler Yabancı Kuvvetlerin Orduları Ve Diğer Maddi Güçleri Tarafından Yok Edilmeden önce, Manevi Ve Fikir Güçleri Tarafından Esaret Atına Alınırlar. Böyle Bir Toplumun Esir Ve Yok Olması Kesin Hale Gelir."

"Fikir, İman, ülkü Aşkı ... İnsanları Güçlü Yapan Bunlardır...."

"Türk Töresinin Bir Diğer şartı Da Haddini Bilmektir. Haddim Bilmek... Ne Kendinizi Dev Aynasında Göreceksiniz. Herkese Yukarıdan Bakacaksınız, Ne De Kendinizi Aşağıdan Göreceksiniz, Aşağıdan Bakacaksınız"

İnsanlar; Yoksulluğa, Açlığa, Susuzluğa Tahammül Ederler. Fakat Adaletsizliğe, Hor Görülmeye, Aşağılanmaya Asla Müsaade, Müsamaha Etmezler"

"Türkün En önemli Vasfı Teşkilâtçılığıdır..."

 "İslamiyeti Ele Alıp Türklüğü İnkâr Etmek İhanettir. Bunun Tersi De Aynı Derecede Gaflet Ve İhanettir."

 "Hürriyetin Tek Garantisi Mülkiyettir..."

 "Alınan Görevleri Yapmak Ve Yapıldığını Takip Etmek Lâzımdır. Millet Hayatında Başarı Devamlılığa Bağlıdır"

"Davalarımızın çözümü kendimize dönmek, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür."

 "Fikir, iman, ülkü aşkı ... İnsanları güçlü yapan bunlardır. "

 "Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin. "

 "Türkiye'nin yükselişi ithal fikirle olmaz. Hiç bir yabancı, Türkün menfaatlerini Türk Milletinin kendisi kadar düşünemez. "

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.