Olimpiyatlar…

 

 Dünya lideri önce G20 zirvesi ne katıldı. Alışıldık şovunu yapıp yerdeki Türk Bayrağını yine cebine koydu. Bu sanırım koleksiyonuna eklediği üçüncü bayrak…

Daha sonra ise olimpiyatları almak için Arjantin’e gitti. Hem de 600 kişilik bir dev ekiple; aynı zamanda da bir rekora imza atıldı bu yolculukta!

Tam 16 saat…

İkmal yapmadan, mola vermeden yapılan bir uçak yolculuğu…

 Dünya lideri rekor üstüne rekor kırıyor iktidarı döneminde ve hala bazıları konuşuyor. Haliyle iktidarın sözcüleri de bir reklamda geçen “ağzı olan konuşuyor”  söylemini gediğine oturtuyor.  Şimdi de sanırım yeni bir slogan olacak bu rekor ve yine seçim arabalarında bestelenmiş olarak kulağımızın pasını giderecek.

Belki besteyi sanat dünyasının duayeni !Nihat Doğan, ya da yine Özhan Eren yapabilir. Ben bestenin ipucunu kendilerine vereyim.

“Uçtu uçtu başbakan uçtu”

Hele finale İstanbul ve Tokyo kalınca bu iş tamam dedik. Çünkü Tokyo daha önce olimpiyatları düzenlemiş, ayrıca Uzakdoğu ülkesi olması da bizim için bir avantaj olarak görülmüştü.

Ama yine olan oldu ve Hristiyan alemi yapacağını yaptı!

Sporun beynelmilel olduğunu elbette bende biliyorum ama iktidara yakın bir gazete de böyle bir başlık görünce komplo teorisine çok önem veren birisi olarak olur mu olur dedim. Gerçi sayın başbakan son yaşanan Suriye geriliminde koalisyon güçlerinin içinde bulunmakla neredeyse gurur duyarken Hristiyan aleminin böyle bir duruş sergilemesine ihtimal dahi vermek istemiyorum.

Bu kanaatimi destekleyen ise CHP genel başkanı Kılıçtaroğlu ile girdiği haçlı seferleri polemiği oldu. Çünkü başbakan Çanakkale’de göğüs göğüse çarpışıp 250 bin şehit verdiğimiz o mücadelede bize destek çıkanları karıştırdı.

Elbette o gün bize desteklerini esirgemeyenleri herkes biliyor ama başbakan sırf Kılıçtaroğluyla girdiği polemik gereği tarihi gerçekleri yine çarpıttı.

Arjantin bizimle beraber 2000’li yıllarda yaşanan ekonomik krizi çabuk atlatan bir ülke idi. Ama daha sonra bizde teğet geçen! 2008, 2010 ve 2012 krizlerinin etkisiyle biraz bocaladı ve tencere-tava ekibinin mucidi olan bir ülke olarak tarihe geçti. Bizde ise kriz teğet! Geçtiği için tencere-tava ekibi gezi olaylarıyla ülke gündeminde ancak yerini bulabildi. O geziciler var ya ülkede her şey süt liman iken iki tane ağacı bahane edip kaos çıkartmanın derdindeydiler. Haa birde faiz lobisi vardı.

Allahlarından bulsunlar!

Neyse konumuz olimpiyatlardı ama nerden nereye gitti konular. Ama nasıl olsa olimpiyatları bize vermediler üzülmeye gerek yok. Çünkü Türk insanı her zaman yaratıcı ve alternatif fikirler ortaya atmayı seviyor.

Ekonomik göstergelere göre kaliteli yaşam sürdürebilmenin kategorilerinden oluşan bir olimpiyat düzenleyelim ve Hristiyan alemine de böylece hadlerini bildirelim. Biz kendi göbeğimizi kesmesini biliriz ve vermezseniz vermeyin bize göre olimpiyat çok…  

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.