Elazığ Belediyesinde Tek Perdelik Tiyatro

 

 

 

Geçtiğimiz hafta önce mahalli kanallara sonra da bütün sosyal medyaya düşen Elazığ Belediyesindeki meclis toplantısını ibretle ve şaşkınlıkla izledik. Yine bütün Türkiye’ye Elazığın tanıtımı yapıldı, bu utanç da bize yetti tabi. Akıllara ziyan görüntüler ve sözler sarf edildi. Tam bir tiyatroydu. Meclis Başkan Vekili kendisinin bir biblo misali bu koltukta oturduğunu ve zavallı olduğunu kabul edercesine “gündemde ne varsa onu görüşeceklerini” iddia ederek kendini masum göstermeye çalıştı. Meclisten çıkacak kararı bekleyen ama üç aydır gündeme gelmediği için isyan eden iş adamlarından Nihat Demirbağ bağırıp çağırmaya başladı. Sonra da kendisine verilen sözlerden bahsetti. Ona göre bu sözleri Belediye başkanı ve milletvekilleri vermiş. Bir diğer vatandaş ise daha dehşet bir laf etti: “Benden 32 bin lira spora yardım diye para aldılar” diyordu.

Şimdi herkes gibi ben de merak içindeyim bu adamcağız gerçekten 32 bin TL verdiyse bu parayı kime ne diye verdi. Spordan kastedilen ne? Eğer vermedi de iftira mı atıyor acaba? Diye. Aslına bakarsanız bu sözleri savcılar suç duyurusu kabul edip konunun üzerine gitmeleri gerek. Ama kaç gündür takip ediyoruz hiçbir gelişme yok. Elazığ matbuatının büyük bir kısmı da (Nafiz Koca ve birkaç kişi dışında) bu konuda üç maymunu oynamaya devam ediyor.

Belediye yetkilileri ne diyor diye bakacak olursanız, ölüm sessizliğine bürünmüşler mübarekler. Hiçbir yetkiliden ses seda çıkmıyor. Meclis toplantısında başkanlık eden zat-ı muhteremden de bir ses çıkmıyor. Eğer kendileri haklılar ise “44 kişisiniz 43’ünüz mahkemede suçlu bulundu nefsiniz varsa istifa edersiniz” diye kendisine veryansın eden Nihat Demirbağ’a ve diğerlerine dava açar, kendilerini temize çıkarırlar. Hadi mahkemeye vermeseler bile çıkıp kameralara “ Vallahi abdestliyiz yemin ederiz ki biz bir şey yapmadık hepsi iftira desinler”. Ama eğer ses çıkarmıyorlar ise suçunu ve haksızlık ettiklerini kabul ediyorlar demektir.

Orada haksızlığa uğradığını iddia ederek Belediye yönetimine veryansın edenler de bu şehrin vatandaşlarıdır. İlla ki fakir fukara hemşehrine nasıl kömür yardımı yapıyorsan hemşehrin olan zengin tüccar, iş adamı veya hali vakti yerinde olan hemşehrilerini de mağdur etmeyeceksin. Adil bir idareci olmak bunu gerektirir. Bu kişiler eğer isteklerinde haksızlar ise bu kadar olan bitenden sonra bunu lütfen bütün Elazığlılara açık açık anlatın. Ha eğer bunu açıklayamıyorsanız bu insanlar demek ki haklılar. Peki o zaman niye bu insanları mağdur etmek istiyorsunuz?

NOT: Önümüzde yapılacak olan mahalli seçimler öncesi aday adayları kendi çaplarında adaylıklarını duyurmaya başladılar. Nereden buluyorlarsa cep telefonlarına mesajlar gönderiyorlar. “Her şey Elazığ için” diyerek. Ama beylik sloganlar çok bayat ve insanları irrite ediyor. Aday olmayı düşünenlere bir önerimiz var. Bir an önce tiyatro eğitimi almaları şart. Aday olanlar tiyatro eğitimi ile kendilerini geliştirsinler. Olur ya yarın öbür gün Büyük Elazığ Tiyatrosunun başına geçerlerse senaryo ve oyunculuk sıkıntısı çekmesinler. Ne demişler “kel başa şimşir tarak” misali. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.