Ergun Kaftancı

Ergun Kaftancı

Telefonun faydaları

BİZİ de, İsrail!i de ABD yönetiyor...
Sadece bizi ve İsrail!i değil, dünyayı da; insanlık (!) kendisini bu emperyalist güce terk etmiş durumda...
Birkaç ülke hariç, diğerleri o ne derse derhal yapıyor...
Ankara ile Telaviv'in yeniden yakınlaşma içerikli jesti bu iddianın kanıtıdır!
* * *
Obama hem Netanyahu'ya, hem Erdoğan'"Barışın" deyince karşı duramadılar...
Bir telefon tokalaşması (!) gerçekleştirdiler...
Gerçekleştirdiler diyorum çünkü, araya patron (!) girmeseydi düşmanlık sürecekti yani böyle bir tokalaşma (!) uzun yıllar hayallerde kalacak ve yaşanmayacaktı...
* * *
Peki Erdoğan'ın İsrail'i hedef alarak yaptığı "Siyonizm dünyanın başına beladır" mealindeki çıkışı ne olacak?
Obama Netanyahu'yu "Biz Erdoğan'ı uyardık, üzülme" diyerek yumuşattı ve kulağımızı çektiğini ima etti...
İleride ne olur, Allah bilir...
Filistin konusunun çözümlenmesi ve bu konuya ilişkin yeni oluşumların gündeme gelmesi sürecinde taraflar arasında,Davos ile hız kazanan hırgür yeniden başlayabilir mi?
Başlasa da devreye tekrar ABD emperyalizmi girer ve Hüseyin Barack Obama Bey, tarafları bugün olduğu gibi yeniden hizaya sokar...
* * *
Amerika Bireşik Devletleri bölgemizdeki çıkarlarını sürdürebilmek ve Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirebilmek için İsrail - Türkiye birlikteliğine muhtaç. Netanyahu da, Erdoğan da bu idrak noktasında buluştukları için telefonda tokalaştılar.
İnsan, İsrail Başbakan'ın bu noktaya kolayca ve bir talimat sözcüğüyle gelmesini yadırgamıyor ama "Kardeşlerim"diye Arapları kucaklayan Erdoğan'ın, sıkı bir Arap düşmanı olan İsrail'in başıyla uzlaşmasını yadırgıyor...
 
Kardeşlik ha...
 
TÜRKİYE Cumhuriyeti Devleti'ni hiçe sayan, Kürt kökenli yurttaşlarımızı PKK bölücü çetesinin yönetimi altına iten, terörü kapsayan duraksamayı onlara "İşte barış" diyerek alkışlatıp halay çektiren ve Türk Bayrağı'na saygısızlığın tescil edildiği meydan toplantısını demokratik gelişme sayan AKP iktidarını kınıyorum...
Gelinen noktayı marifet sayanlara da soruyorum; silah bırakmayan fakat onları bir süre için susturduklarını söyleyen dağdaki yılanın başına ait açıklamayı ve yarattığı ortamı görmezden gelmeyi sürdürecek misiniz?
"Her an savaşmaya hazırız, ancak şimdi önderliğin kararına uyuyoruz" gibi hinoğlu hinlik dolu açıklamaları duymazdan gelip önemsememe ısrarınız devam edecek mi?
Her türlü taleplerine yenilerini ekleyen, daha da ekleyecek olan ve "Bayrak bir siyasi partinin ve anlayışın unsuru olmaktan çıkarılırsa önümüzdeki nevruzda asılabilir" diyen terör destekçisinin ağızını öpmekten vazgeçmeyecek misiniz?
En ılımlı terör destekçisi geçinen Ahmet Türk namındaki Kürt'ün sözlerine ne diyorsunuz; okuyun:
- Öcalan da yıllardan beri halkların kardeşliğinin önemini hep vurguladı. Daha önce silahlı güçler Kürtler’in mücadelesini dünya gündemine taşıyordu. Bugün silahlar sustuğunda artık demokratik siyasetin önemi daha da artacaktır. Türkiye, Kürtler’in taleplerini terörize ederek Kürt halkını dünyanın gözünde boğmaya çalıştı. Kürtler barış için bugün çok önemli adımlar attı. Şimdi Dünya Kürtler’i terörist olarak mı ilan edecek? Yoksa bu düşüncelerini değiştirecek mi? Kürtler bunu merak ediyor.
Halkların kardeşliğini vurgulayan herifin çeteleri 40 bine yakın insanımızı katleden katil sürüsü değil mi; hangi kardeşlik, kardeşlik bu mu?
Kürtlerin taleplerinin terörize edilmiş olduğu iddiası kadar komik bir başka laf herhalde olamaz!
PKK ortaya devleti yıkmak, bir kısım topraklarımzı zaptetmek ve üzerinde marksist ilkeli bir Kürt Devleti kurmak hevesiyle çıkmadı mı?
Hangi ülkede bu denli akıl ve mantık dışı, ulusal birlik ve bütünlüğü bozacak bir niyetle ortaya çıkan teröriste hayat hakkı tanınabilir; Tanımadığımız için mi bir kısım kriminal tipin talebini terörize etmiş olduk...
Safsata!
* * *
Meydan konuşmalarında ya da İmralı'daki hükümlüye atfen yaydıkları laflarda, Nevruz'da açıklanan "Yol haritası" nı kardeşlik esaslı manifesto sayanlara sormak lazım; Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'ında, Kore'de bu vatan ve insanlık için yan yana şehit düşen Kürt Mehmet ile Türk Mehmet'in kardeş olduğu şimdi mi aklınıza geldi?
40 bin yurttaşın, aralarında adı Mehmet de olan binlerce Kürt ve Türk kardeşimizin katli sırasında aklınız ve gönlünüz neredeydi?
* * *
Hâlâ ihtida etmiş değiller, domuzluğu sürdürüyorlar!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.