Yemin Ettim Yemin Etmemeye

Hayırlısı seçimler bitti dedik daha sonra epey bir zaman nutkumuz tutuldu bir şey diyemedik. Yazılarımıza verdiğimiz kısa aradan dolayı özür dileriz. İşlerin yoğunluğundan dolayı yazamadık hepsi bu. 
Seçim yapıldı ne oldu diye bakıyorum da şimdi, yine kargaşa yine keşmekeş görünüyor. Bir yemin etme etmeme tartışması almış başını gidiyor. 
Mesele tutuklu milletvekillerinin tahliye edilmemeleri ve CHP ve BDP’lilerin yemin etmemeleri. Ancak bir durum var ki daha enteresan, o da bizim toplum olarak böyle tartışmaları çekişmeleri çok sevmemiz.
Nasıl sevmeyelim, futbol ligi de bitti, seçim de bitti. Dünya kupası veya olimpiyatlar da yok. Millet kahvede okey oynarken veya tavla atarken ne konuşacak. Tabi ki bu mevzu imdada Hızır gibi yetişti. Yemin etmemekle, kimi iyi yaptılar diyecek, kimi yok iyi olmadı diyecek, tartışma veya başka deyişle sohbet uzayıp gidecek. 
Ya yazılı basın onlar da bu didişmeden memnun olmalılar. Hazır konu önlerine gelmiş oturup konuyu gergef gibi işleyip yazmak kalmış. Yaz babam yaz. Bu bulgur daha çok su çeker misali.
Televizyon kanalları (özellikle haber kanalları) bundan çok memnun olmalılar. Zira bu sıcak yaz günlerinde ne Ankara’da ne de İstanbul’da konuk edecek popüler adam bulamazlardı. Bu mesele yüzünden her gün çeşit çeşit siyasileri gazetecileri, yazarları ve ne olduklarını tam olarak anlayamadığım Kütahya ve Tuna boylarından gelen bir takım garip insanları çıkarıyorlar ekrana. Zaman sınırlaması yok. Konuş ha konuş. Geyik muhabbet bu kolay kolay bitmez nasıl olsa. Yayın yönetmenleri reytinglerden hayli memnun. 
Bundan sonra ne olur söyleyelim. 
Önümüzdeki hafta bakan toto dedikoduları ile geçer. 
Sonraki hafta, yeni bakanların niye bakan olduklarını olamayanların neden olamadıklarını tartışırız. 
Daha sonraki hafta yemin etmeyenler yemin etmek istiyoruz derler ve yemin ederler.
Sonra ne mi olur? O kadarını bilemem. 
Ama biz tartışacak bir konu mutlaka buluruz.
Hoşumuza gidiyor tartışalım ancak “cambaza bak cambaza” meselesini de unutmayalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.