ULUOVA’NIN YİNE SUYU KESİK

Sevgili dostlar yaklaşık 18 aydır bu köşede yazı yazıyorum. 50 yazı yazmışız. Bu yazıların bazıları İlimiz ile ilgili bazıları da ülkenin gündemiyle ilgili. Bu yazıları niye yazıyoruz diye soranlara cevap vermek gerçekten zor. Yazı yazmanın bize maddi bir getirisi yok. Peki manevi bir getirisi var mı? Diye sorarsanız elbette var. Netice itibariyle yazılarımız hakkında aldığımız tepkiler (olumlu veya olumsuz) bizi mutlu ediyor ve yeni yazılar yazmak konusunda teşvik ediyor. Nitekim üzerinde durduğumuz bazı konular oldukça ses getirdi bazıları da sanki hiç okunmamış sayıldı. Tabii ki yazılarımızı okuyarak gerek telefonla gerekse e-posta ile olumlu görüşlerini bildirenler bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Ancak bir de değişik bir grup var ki onların derdi hiç çekilmiyor. Bunlar, takma isimle e-posta atanlar ve bizi gördüğünde “Ya sen bir internet sitesinde yazı yazıyordun yine yazmaya devam ediyormusun” diye soranlardır. Çok merak ediyorsan açarsın internetten tekrar bakarsın bana sormana ne gerek diye cevap verdiklerimiz de oluyor tabi. Ancak takma isimlerle e-posta atıp bizi eleştirenlere de şunu söylemek istiyorum: “Acizliğinizden bir an önce kurtulun”. Atalarımız ne güzel söylemiş “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diye
*****
İşte sanki hiç okunmamış gibi sayılan yazılarımızdan birinde değindiğimiz bir konudan tekrar bahsedeceğim. O da Uluova’nın su meselesi.
Geçen Mahalli Gazetelerde okudum. Eğer elektrik borcu ödenmezse Uluova su kanallarına bu sene de su verilmeyecekmiş. Bu ne demektir tahmin edersiniz artık. Binlerce dönüm münbit arazinin susuzlukdan işlenememesi ve onbinlerce kişinin zarar edip mağdur olması manasına geliyor. 
Türkiye’de uzun bir zamandır tarım ve hayvancılığın sekteye uğratıldığını, getirilen kotalarla Ülkenin temel zirai ürün miktarının her geçen yıl azaldığı söyleniyor. İnsanın aklına Acaba Uluova köylerinin bu meselesinin çözülmemesinde de böyle bir durum mu var diye geliyor. Milyonlarca aileye bedava kömür, makarna veren devlet hiçbir suçu olmadığı halde borçlu sayılıp mağdur olan bu köylüye niye destek olmuyor anlamak güç. 
Geçen yıl bu konuda, herhalde yeterli girişim yapılamadı o yüzden mesele halledilemedi dedik, kendimizi avuttuk. Ama bu sene de aynı problem yaşanırsa sorumlu olacak kişilerin sığınacakları bahane de yok. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.