Sınırsız Sorumsuz Devlet Adamlığı Örneği

Koca İktidar Partisinin ikinci adamı: Hüseyin ÇELİK.

Ergenekon davasının kararları açıklandıktan sonra çıktı konuştu. Hani mecbur ya bir şeyler söylemeye. Aynen şöyle dedi. “Görüyorsunuz Ergenekoncular hapisteler diye Türkiye’de faili meçhul cinayet işlenmiyor”.

Şimdi düşünelim bu cümleden nasıl sonuçlar çıkarabiliriz.

1.       Bu Ergenekoncular eli kanlı katiller. Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Bahriye Üçok, Bahtiyar Aydın, Cem Ersever vs. hepsini bunlar öldürdü.

2.       Şimdi bu katiller içeride ya 5 yıldan beri kimse bu memlekette faili meçhule kurban gitmedi.

3.       Ya bu Hüseyin Çelik çok akıllı da biz eşeğiz anlamıyoruz. Bilmediğimiz anlamadığımız şeyler var.

Ergenekon iddianamesi çarşaf çarşaf yayınlandı. Ama sanıklardan hiçbiri Türkiye’yi infiale sürükleyen cinayetlerden suçlanmıyor. Yani İlker Başbuğ başta olmak üzere sanıklardan hiçbiri üç tane katili çağırıp “gidin şu adamı öldürün filanca yere de gömün” dememiş.

Eee peki büyük devlet adamı, ulu insan, yüce şahsiyet ve Devlet Bahçeliyi tekdir etme başarısı(!) göstermiş, Hüseyin Çelik nereden biliyor bunu.

Çıksın bunu açıklasın. Kim kimi öldürmüş veya öldürülmesi emrini vermiş. Her fırsatta Türkiye Muz Cumhuriyeti değildir diyen bu şahsiyet konuya açıklık getirsin de biz de bilelim bu katiller hangisiymiş. Bu devlette 15 yıldan fazla milletvekilliği 8-9 yıl da bakanlık yapmış artık devlet adamı sıfatı almış biri olarak bunu kendisinden istemek hakkımızdır her halde.

İleri demokrasi lafını ağzından düşürmeyen bu şahıs ve şürekasının demokrasiden anladığı kendini savunmaktan, cevap vermekten aciz insanlara çamur veya iftira atmak ise, kimse istemez böyle demokrasiyi.

Mahkeme heyeti bir karar vermiş beğenirsin beğenmezsin. Ama kalkıp da mahkemelerde bahis konusu edilmeyen meseleleri gerçekmiş gibi halka yutturmaya kalkarsan işte bu olmaz, olamaz.

Bırak hukuki süreç işlesin kim ne suç işlemişse cezasını çeksin. İşlememiş masum ise ve bir hata sonucu ceza almışsa o da zamanla ortaya çıkar elbet.

Ama kamuoyunun gözü önündeki siyasetçilerin (muhalefet dahil) kendini hakim savcı yerine koyup hüküm veya hükümler vermesi hiç doğru değildir.

Zaman her şeyin aynasıdır. Hukuki sürecin sonunda eğri ile doğru ortaya çıkacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.