Sayın Apo Aslında İyi Bir Adammış!

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan yardımcısı geçen hafta Türkiye’nin gündemindeydi. Yanlış anlaşılmasın, siyasi icraatlarıyla değil de ağzından dökülen incileriyle. Zat-ı devlet-i alem-penahlarını bilirsiniz. Büyük bir devlet adamı ve engin bilgilere sahip bir siyaset adamıdır. Aynı zamanda duygusal bir yapıya sahip olduğu her daim ağlamasından dolayı yakinen bilinir. Bana göre 100 Türk büyüğü içerisine de çoktan girmiştir. (Gerçi “Türk” sıfatından hoşlanmayabilir ama neyse)

Allah gayretini ve kadrini artırsın sayın devlet büyüğümüzün bahsettiğimiz gündemi neden oluşturduğuna gelelim. İki şahıs hakkında sarf ettiği cümleler kamuoyunu çok meşgul etti.

Bunlardan biri döktüğü kanlar ile pek meşhur olan ve Türkiye’de yaşayanların kahir ekseriyetinin en nefret ettiği kişi unvanına sahip halk tarafından Apo diye bilinen ama rical-i devlet katında da Sayın Öcalan olarak adlandırılan şahısla ilgili. Şöyle diyordu ulu devlet büyüğümüz:

Allah selamet versin kendisinin üniversite yıllarında dini bütün, beş vakit namazını kılan biri olduğu söyleniyor. Ben bunları kendisini yakından tanıyan ortak arkadaşlarımdan duydum. Demek ki sonradan kendisini kandırmış yanlış yola sevk edilmesine sebep olmuşlar.

                Amman ne şeref! Kendisiyle ortak arkadaşlarının olması değil mi?. Bizlere nasip olmadı! Ama sayın ulu büyüğümüze nasip olmuş. İnşallah birlikte çay kahve içip memleketi nasıl kurtaracaklarına dair uzun uzun sohbet etme imkanı da bulurlar!

                Ama burnumuza biraz yanık kokular gelmiyor da değil. Bu memleketin yetiştirdiği askere, gazeteciye, üniversite hocasına dinsiz imansız de, camileri bombalayacaktı de, ama bir katilden söz açıldı mı muhterem gençliğinde namaz kılardı de.

                Yani bu nedir? Bu laflar neden söylenir, nereden icab eder anlamak bi mümkün. Hani baldıza atfedilen bir laf var ya “bayram değil, seyran değil, eniştem beni niye öptü” misali. Bu sözler, Apo denen katile sempati yaratma çabası değil de nedir. Gençliğinde namaz kılardı dediği adam bir terör örgütü kurmuş. Bu örgüt Marksist- Leninist bir örgüt. Dini reddeden bir anlayışa sahip. Örgütün kurulduğu yıllarındaki dokümanlara bakarsanız bu açıkça görülmektedir. Artı bu dindar dediğiniz herif yüzünden on binlerce insan hayatını kaybetmiş. Namaz kılmış, zekat vermiş ne yazar. Tabi namaz kılıp deveyi havuduyla götüreni mazur görür dost edinirsen, gideceğin yol söyleyeceğin söz bu olur.

                Lafı bu kadar dolaştıracağınıza, kendinizi bu kadar zorlayacağınıza çıkarsanıza ağzınızdaki baklayı. Siz de rahat edin, biz de. Söyleyin biz bu katile af çıkarmayı planlıyoruz diye. Söyleyin kurtulun.

                Hatta bu afla birlikte Ergenekon, Balyoz sanıklarını da af eder bu da size bonusu olsun dersiniz. Bakın hem darbecileri hem de sayın Apo’yu affettik diye Kenan Evren gibi kendinizle övünürsünüz. 

                Sayın devlet büyüğümüzün bahsettiği ikinci kişi ise BDP milletvekili Gülten Kışanak. Ona üzülmesinin sebebi ise Diyarbakır Cezaevinde gördüğü işkencelermiş. Buraya kadar gayet normal çünkü işkence kime yapılırsa yapılsın hepimiz aynı duygularla karşı çıkarız. Ancak devamında ben olsam dağa çıkardım demek ne demektir. Bu işkenceler sadece Kışanak ve arkadaşlarına yapılmadı. Ülkücülere de Devrimcilere de yapıldı. Sonuçta işkenceye maruz kalan bu insanların neredeyse hiçbiri dağa falan çıkmadı. Demek ki sayın devlet büyüğümüze 12 Eylül döneminde işkence yapılmış olsaydı kendisi Manisa Sipil Dağında eşkıya olacak biz de böyle bir devlet büyüğümüzün başımızda olmasından mahrum kalacaktık. Kendisinden mahrum olma düşüncesi bile insanı kedere gark ediyor.

                Apo sempatik, Kışanak sempatik, Barzani sempatik, Talabani sempatik, Şerafettin Elçi sempatik. Apo ile görüşüyorsunuz, Oslo’da terör örgütüyle müzakere ediyorsunuz, açılım diye teröristleri kahraman ilan ediyorsunuz.

               Bu fakir-i pür taksiri mazur görün velakin sormak istiyorum. Allah aşkına siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.