PKK EYLEMİ ÜSTLENİNCE MORARANLAR

Tokat’ta ki Hain saldırı duyulunca birileri nasırlarına basılmış gibi bağırmaya başladılar. “Bu eylemi PKK yapmaz. Hem niye yapsın ki, Güneydoğu’da bile eylemleri birkaç aydır yok. Zaten Tokat PKK’nın eylem yaptığı bir yer de değil” diyerek. 
Yine bu birileri eylemin provokasyon olduğunu ve amacın da demokratik (!) açılımı baltalamak olduğunu ileri sürdüler. Peki, bu provokasyonu yapan kim sorusuna ise açıkça cevap vermemekle beraber bir takım yerleri adres göstermekten de geri durmadılar. Hepsi terör ve istihbarat uzmanı kesilmiş gibi ahkâm kestiler. 
Hatta gazeteci ulemadan bir tanesi aynen şöyle diyordu “…Saldırıdan 24 saat önce AK Partili Dengir Fırat, demokratik açılımı anlatırken havaya bakarak 3 aydır şehit gelmiyor. dedi. Güneydoğu nun en kritik ve en hassas bölgelerinde nispi sakinlik gözlenirken terör, kanlı yüzünü hiç umulmadık yerden Tokat, Reşadiye den gösterdi. Üstelik bölge, milliyetçi hassasiyetin zirvede seyrettiği bir yer. Reşadiye’nin belediye başkanı MHP li. Türkiye, haberin vahametini ilk ondan duydu. Başkan, haberi verirken yorumunu da yaptı; Alın size açılım. dedi. 
Şimdi, bu ne demektir. Belediye Başkanı MHP’li değil de AKP’li olsa bu eylem yapılmayacak mıydı? Bu ilçede milliyetçilerin yoğun olması, eylem yapılmamasını mı gerektirir, demek istiyorlar ben anlayamadım. Siz anladıysanız bana da söyleyin. 
Ülkeyi hüzne boğan olayın iki gün sonrası bu kahpe eylemi PKK’nın üstlenmesi her halde bu anlı şanlı politikacı ve yazarlarımızı büyük üzüntüye boğmuş olacak ki birkaç gündür dut yemiş bülbül gibiler. Sesleri sedaları çıkmıyor. Nasıl çıksın ki, bu olayı Bingöl’de 33 vatan evladının şehit edilmesine benzetip, o olay provokasyondu, bu olayda ona çok benziyor demeye getiriyorlar. Bingöl’deki katliamın provokasyon olduğunu son dönemde ilk kim söyledi bir takip edin size zahmet. İmam cemaat meselesi olduğunu görürsünüz. 
Peki, bu adamların derdi nedir? Ne yapmak istiyorlar? Bir takıntıları olduğu muhakkak. Eğer bir takıntıları varsa tedavi olmaları gerek. 
Bundan dolayı olsa gerek bir zamanlar jakobenlikle suçladıkları geçmişteki politika ve politikacıların durumuna düştüklerini halen görmüyorlar. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.