Ortaya Karışık

Yazı yazmayı işlerimizin yoğunluğu nedeniyle ihmal ediyoruz son zamanlarda. Haliyle gerek şehrimiz gerekse ülkemiz gündemindeki meseleleri de yazmakta gecikiyoruz. Bu bakımdan bu yazımızı üç başlık halinde yazıp, tabir-i caizse ortaya karışık yapıp biraz sizlere tebessüm ettirelim istedik. 

Lalemiz Var ya No Problem 

Doğalgaz sorunu, Büyük şehir sorunu, kavşak sorunu derken günler gelip geçiyor. Bugün Elazığ için ne yapılıyor diye lütfen çevrenize bir bakın neler oluyor diye? Koskocaman bir hiçlik göreceksiniz. 

Fakat afra-tafra dersen gırla gidiyor. Hamaset nutukları had safhada. Yok efendim şelaleler yapılmış. Ne zaman biteceği meçhul bir barajın temeli atılmış. Botanik mi Kültür parkı mı nedir çıkmaza girmiş. Kimin umurunda. Büyük bir alışveriş merkezi olacak denilen arsa yıllardır öylece duruyor ne oldu diye merak eden var mı? Elazığ sağlık alanında bölge merkezi olacak diye nutuk atanları, sorup sual ediyor muyuz? Hani sanayimiz çok gelişmiş ya. Bunun için fuar alanı yapılacak diyenleri, göreniniz var mı? 

Fakat bunları lütfen boş verin. Allı morlu lalelerimiz var, fıstıki yeşile boyanmış bordür taşlarımız var, yerlere döşenmiş bayraklarımız var. Bunları ballandıra ballandıra anlatıp yazan bir mahalli basınımız (az bir kısmı hariç) var. Bize artık ne gam koyar ne keder. 

Yollar delik deşikmiş, kavşak eziyeti sürüyormuş vesaire vesaire. Bunlar bizi bozmaz. Lalelerin güzelliğini, petunyaların renklerinin çeşitliliğini gördükçe mutlu oluyor, hepsini unutuyoruz vesselam. 

*** 

Kim Hayvan? 

Mecliste milletvekili olduğu iddia edilen bir adam böğürüyor. Uludere’de ki bombalama emrini hangi hayvan verdi? diye. 

Yok yok bunu söyleyen adama bir şey söyleme niyetim yok. Neme lazım benim de başım belaya girer. Nitekim terörle mücadele edenleri terörist diye nitelendirirsen adam bu söylediğinde yerden göğe kadar haklıdır derim. Allah sonumuzu hayreylesin başımıza taş yağacak demeyeceğim, o zaten yağmıştı, bundan sonra da her halde lağım suyu dökülür artık. 

*** 

Üç-beş Çocuk 

Yok efendim üç çocuk yapın, yok efendim beş çocuk yapın. Sezaryenle doğum yapmayın kızarım. Normal doğum yapın daha makbule geçer. Anladık yahu. Makarnası senden, bulguru kömürü senden. Sağol varol. Ancak milletin performansına da karışmayın lütfen. 

Ne demiş atalarımız “elin derdi seni mi gerdi” 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.