Okuyucu yorumları ve mektupları üzerine

Bu köşede yaklaşık üç yıl oldu yazmaya başlayalı. Yazılarımızın altında okuyucu yorumlarını görüyorsunuz. Yazılarımız hakkında iyi veya kötü eleştirilerini beyan etmek isteyenlerin yazdıklarını veriyoruz bu kısımda. Ancak şunu da bilmenizi isterim ki burada yayınlanan yorumlar (özellikle benim köşemde) benim okuyup yayınlanmasını uygun bulduğum yorumlardır. Benim şahsi kanaatim bu yorumların yayınlanmaması yönündedir. Ancak bu bir teamül olmuş ve bu okuyucu yorumları çoğu gazete haberleri ve köşe yazılarının altında yayınlanmaktadır. Bunun doğru olup olmadığını tartışacak değilim. Bir teamül oluşmuşsa böyle olmasında bir sakınca yok der geçerim.  
 
Fakat yazılan yazılar veya beyan edilen yorumlar aklına yatmadı, kendi fikrine uymadı diye hakaret derecesine varan ve haddini aşan ifadelerle (sahte bir mail adresi kullanılarak) yorum yapmak ve bunun köşenin altında yayınlanmasını beklemek tek kelime ile hadsizliktir. Bu bakımdan sahte mail adresleri ve uydurma isimlerle yapılan yorumları ben burada yayınlamıyorum, yayınlamayı da pek düşünmüyorum. İsmini verecek kadar medeni cesaret gösteremeyen kişinin saçmalıklarını burada okuyucularımızla paylaşmak ilk önce okuyucularımıza saygısızlık olur diye düşünüyorum.  
 
Mesela adını vermemiş ama bizim dostumuz olduğunu iddia ediyor ve hakarete varan ölçülerde kafasına göre akıl veriyor. Bu acizlik değil de nedir. Sen de o kadar akıl varsa git kendin için kullan. Kullan ki sen düştüğün çukurdan çıkabilesin. 
 
Bir diğeri tehditler savuruyor ne teröristliğimiz kalıyor ne de hainliğimiz. Ne diyelim demek ki geri zekalılar köyünden bakınca burası öyle görünüyormuş.  
 
Konuyla ilgili son olarak şunu söyleyeyim bu yazıları gönderenlere. Boşuna uğraşıp uzun uzun yazmayın. Cesaretiniz varsa açık yüreklilikle adınızı vererek yazınız. O zaman sizi muhatap alırız. Ancak ne adını ne adresini vermeden hakaret ve tehditler savuruyorsan bunun adı kahpeliktir. Hem kahpe hem de geri zekalı adamı da kimse ciddiye almaz.   

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.