KURTAR BİZİ AYSEL ABLA

Aysel Ablamız sağ olsun Türkiye Cumhuriyetinin yüksek menfaatleri için aracı olmayı kabul etti. Neyi kabul etti biliyorsunuz her halde. PKK’nın sözde ateşkesinin biraz daha uzatılması için, kimine göre “terörist başı” kimine göre “İmralı canisi” kimilerine göre muhatap alınması gereken “siyasi önder” olan malum şahısla görüşmeyi tabiî ki. 
Şu Türkiye Cumhuriyetinin düştüğü hallere bakın. Milletvekilliği düşürülen ve siyasi yasak getirilen bir siyasetçiden medet umar hale geldi. Sadece bununla kalsa öp başının üzerine koy. Aysel Ablamız görüşmeyi yapsın da şu eylemsizlik kararı biraz daha uzasın diye kime rica minnet edecek bir de ona bir bakın. Kimdir Abdullah Öcalan: 30 yıldır dökülen kanın sorumlusu olarak nitelendirilen kişi. Bu şahsın bir de bugün geldiği konuma bir bakın. Hangi vicdan bunu kabul edebilir. Bu ülkeye bir haller oluyor. Zira yer yerinden oynayacağına hayat normal bir şekilde devam ediyor. Bir taraftan CHP’nin Cumhuriyet resepsiyonuna katılmaması daha büyük tepki görüyor ve hainlik derecesinde suçlanıyor.. MHP Türk milliyetçiliği yapıyor diye kafatasçı ve faşistlikle suçlanıyor Öte taraftan Aysel Tuğluk’u İmralı’ya gönderenler ise bu ülke için çok hayırlı bir iş yapıyormuş gibi ortalıkta hiçbir şey olmamış gibi caka satıp geziyorlar. 
Yok efendim Aysel Tuğluk görüşmesini bitirmeden Örgüt eylemsizlik kararını açıkladı konuyla bir ilgisi yok diyenler de olabilir. Ama zarfa değil mazrufa bakın siz. Eylemsizlik kararını nerdeyse bayram olarak karşılayacağız. Bu filmi defalarca seyrettik. Yine mi seyredeceğiz. 
Hey gidinin çıtkırıldım olmayan Cumhuriyeti. Seni bu hallere düşürdüğümüz için bizi ne kadar suçlasan, azarlasan haklısın. Seni kurabilmek adına gösterdiğimiz fedakârlıkları, dökülen kanlarımızı biz unuttuysak senin bunda bir suçun yok. Seni kurarken annelerimizi çok ağlattık ama sonrasında çocuklarımızın torunlarımızın anneleri ağlamayacak diye umut ettik. Fakat yanlış yaptık yine onları ağlatmaya başladık. Şimdi ağlamasınlar diye senden, yani Cumhuriyetimizden biraz taviz vermemiz gerekecek onun için bizi affet. Vereceğimiz tavizle sana fazla bir zarar geleceğini tahmin etmiyoruz. Çünkü sen koca bir Cumhuriyetsin. Çıtkırıldım bir Cumhuriyet değilsin. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.