Kasetler MHP’lilerin umurunda mı?

Seçime yaklaşık 20 gün kaldı. 12 Haziran seçimi İlginç bir seçim olmaya devam ediyor. Özellikle sizlerin de dikkatini mutlaka çekmiştir üslup yönünden oldukça ağır sözler sarf ediliyor. Bu şekilde liderlerin biri birlerine küfür derecesinde sözler söylemeleri elbette halk tarafından hoş karşılanmıyor. Ben inanıyorum ki hiçbir vatandaş, “aaa bak bu daha güzel hakaret etti ben oyumu bu lidere vereyim” demez. Bu tutum ve söylemler Türk siyasetinin çıtasını düşürür o kadar. Hele geçen gün eski bir bakanın CHP liderine sarf ettiği söz tabir-i caizse cinayet sebebi türündendi.
Öte yandan bugüne kadar hiçbir seçimde olmayan belaltı vuruşlara MHP muhatap oluyor. Birileri MHP’nin özellikle baraj altında kalması için aylarca teknik takip yapmış. Gittikleri evlere kameralar yerleştirmiş, MHP’li yöneticilerin açığını gediği tespit edilmiş. Seçim sürecine girilince de bunlar deşifre edilmeye başlandı. 

Bu kaset furyası konusunda herkesin görüş birliğine vardığı tek bir nokta var. O da, bu işin amatör kişilerin işi olmadığı. Zira bu kadar titizlikle ve donanımla sıradan kimselerin bu işi yapması mümkün değil.

Peki işe yaradı mı? MHP barajın altında kalacak mı? Sorusunun cevabı arandığında özellikle siyaseti yakından takip eden gazetecilerin tespitlerine bakılırsa, bu durum MHP için bir olumsuzluk yaratacak gibi görünmüyor. 

Kasetlerin MHP tabanında beklenen olumsuz etkiyi yaratmamasının sebeplerine gelince: MHP tabanı her şeyden önce bu işi yapanların asıl hedeflerinin, MHP’siz bir Türkiye ve Meclis olduğunun idrakindeler. MHP’siz bir Mecliste yeni dönemde nelerin yapılacağını da herkes gibi biliyorlar. Kasetlerin muhataplarına gelince: Bu olanlardan sonra onlar zaten en ağır cezaya uğramış durumdalar.

Kürt milliyetçilerinin mecliste olmasını demokratik karşılayan bu tezgahçı kesimler Türk Milliyetçilerinin partisi MHP’nin Mecliste olmasını istemiyorlar. Bu kesin. Bu da şu manaya gelmektedir. Yapılacak olan anayasa değişikliği her ne olacaksa Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin hayrına olmayacaktır. Zaten hayrına olacaksa o zaman MHP’den niye ürksünler değil mi?

MHP’ye bu çirkin tezgahı kuranların bilmedikleri veya anlamadıkları bir şey var o da MHP’nin bu ülkenin bir gerçeği olduğudur. Demokrat Parti, Adalet Partisi, Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, şu parti, bu parti. Hepsi geldi geçtiler. Şimdi hiç birinin esamesi okunmuyor. Bu partilerin içerisine AKP de katılacak bir süre sonra göreceksiniz. Ama MHP ve onun gibi fikri temellere dayalı olan partiler (CHP ve SP gibi) Türk siyasetinde hep olacak. Bu bakımdan bu tezgahı kuranlar şunu iyi bilmelidirler: MHP üç seçim de barajın altında kalsa yine de yok olmaz ve kendilerine de rahat vermez. Çünkü Türk düşmanları oldukça MHP de hep var olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.