Kahraman Polis ve Duygusal Müdürü

Tunceli’de bir polis memuru yolcu minibüsüyle seyahat ederken yolları kesiliyor. Araçta dört yolcu daha var. Polis memuru teröristleri fark edince silahını çekiyor ve çatışıyor teröristlerden birini öldürüp diğerini yaralıyor. Diğer bir kaç terörist ise dağa doğru kaçıyorlar. Kahraman polis ayağından yaralanıyor. Minibüs şöförü kendisini hastaneye götürmeyeceğini çünkü bunun tehlikeli bir iş olduğunu söylüyor. Çaresiz kahraman polis geçiyor direksiyona. Tunceli Devlet Hastanesine kadar aracı kendi sürüyor.

Peki sonra ne olmuş takip edenler bilir de bilmeyenler için yazalım.

Bu kahraman polisten minibüs şöförü ve firma sahibi ayrı ayrı davacı oluyorlar. Sebep ise polisin şöförün ve yolcuların hayatını tehlikeye atması. Hatta televizyonlara beyanat bile verdiler. Polisin bu yolda seyahat etmemesi gerektiğini ve bu yolda sivil bir şekilde seyahat ettiği için hem kendi hem de yolcularının hayatını tehlikeye attığı için şikayetçi olduklarını ballandıra ballandıra anlattılar.

Tabi söylemediler ama dağlarda gezen iyi çocuklardan! Birini öldürdüğü için üzüldükleri de her hallerinden belliydi.

Şimdi dağdaki bu iyi çocuklara sadece bunlar acımıyor tabiiki. Bu kahraman polisin müdürlerinden biri de acıdı onlara. “”Onların ölümüne ağlamayan insan değildir” dedi. (Demek ki ben de zerre kadar insanlık yokmuş)

Türkiye Cumhuriyetinin 81 İl Emniyet Müdürlerinden birisi olmak büyük bir şeref ve onur olmalı diye düşünüyorum. Bu makama gelmiş birinin merak ediyorum, yukarıda bahsettiğimiz hadiseyi öğrendiği zaman ne düşündüğünü.

Acaba kahraman polisin cesaretini takdir mi etti, yoksa ne gerek vardı böyle kahramanlığa mı? Dedi.

Bu emniyet müdürünün talihsiz beyanını öğrenen güvenlik görevlilerimiz nasıl mücadele edecekler dağdaki eşkıyayla.

Aklından geçirmezler mi? Acaba bunlar ölünce bizim amirler üzülecekler mi? diye.

Bu nasıl bir terörle mücadele mantığıdır anlaşılacak gibi değil.

Bir de Başbakan yardımcısının bu müdüre destek olması düştüğümüz dehşete tuz biber ekti. (Gerçi Başbakan fırça atınca tornistan etti o ayrı mesele)

Böyle beyanlar, tavizler eşkiyayı cesaretlendirmekten başka işe yaramıyor maalesef. Bu cesareti kazandırmaktan daha önemlisi bu tavırlar bölge halkını terör örgütüne daha da yaklaştırıyor. Ama sempati olarak ama korkudan. Hiç farketmiyor. Bölge insanını söylemeye dilim varmıyor ama devlet kazanmıyor örgüt kazanıyor. Terörist cenazelerinde çıkan olaylar, örgüte verilen haraçlar, örgütün güdümündeki siyasi partinin bölgede gittikçe etkinleşmesi bu durumun göstergesidir. Yoksa minibüsçü böyle kahraman bir polise teşekkür edeceğine kalkıp da davacı olur muydu?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.