İtina İle Şifre Hazırlayanlar

Şifreyle yatıp şifreyle kalkıyoruz. Allah akıbetimizi hayreylesin.

Soruların cevap şıklarına şifre konuldu iddiaları karşısında çiçeği burnunda ÖSYM Başkanı çıktı cevap verdi: “Böyle bir şey yok hepsi tesadüf”. Adam bu işin kompendanı ya, o söyledi biz inanacağız veya bu zokayı yutacağız. Yersen misali. 

Cumhurbaşkanımız, bu Ali Demir hazretlerini, kendisi atadığından olacak, “bana güven verdi bence de şifre yok” dedi. 

Ardından kabinenin bazı üyeleri, Meclis Başkanı ve yandaş basın da kanaatlerini açıkladılar. “Evet şifre diye bir şey yok bunlar tesadüf” diye. 

En son Başbakanımız da tatmin olanlar furyasına katıldı. Hatta yetmedi tatmin olanlar ordusunu meydanlara süreceği tehdidinde bile bulundu.

Mübareklerin hepsi birer Descartes, El- Harezmi kesildiler başımıza. Bununla kalsalar iyi “bu AKP hükümetine karşı yürütülen bir kampanyadır” da demeye başladılar. 

Hele yandaş medyanın amiral gemisi olan bir gazetenin şifre skandalı patladığında haberini veriş şekli tam evlere şenlikti. Haberin içerisinde en az on yerde, …iddialara göre…, …ileri sürüldü gibi… İfadeler kullanılmıştı. Aynı gazetenin ve bağlı televizyonlarının Ergenekon haberlerini verirken iddia ediliyor, ileri sürülüyor gibi terimleri kullanmamaya özen göstermeleri de gözümüzden kaçmadı tabii ki. 

Tabir-i caizse Bir tepsinin içerisine hayvan gübresi konulmuş ortada duruyor. Bunlar da tepsidekinin pislik değil mis gibi kavurma olduğuna inanmamızı istiyorlar. Ne bekliyorlar bizlerden bilmem ki. Kendileri yedikten sonra bizim de yememizi bekliyorlar herhalde.

Bu milletin çocuklarının hakları gasb edilmiş, mızrak çuvala, minare de kılıfa girmemiş, halen daha bu bir komplodur diye koro halinde bağrışıyorlar. Biz de salağız ya bunlara inanacağız. 
Niye inanalım ki. 

Polis okulu sınavlarında sorular çalındı mı? Çalındı.

İptal edilen KPSS sınavında sorular çalındı mı? Çalındı.

Bu sınavlarda kimlerin tam puan aldıkları belli, üzerlerine gidilse hepsi çorap söküğü gibi gelecek ama ne oldu, meselenin üstü örtüldü gitti.

Sıra YGS’ye geldiğinde içimizde yine bir kuşku vardı ama “herhalde bu sefer olmaz canım” diyorduk ama yine oldu işte.

Şimdi kalk bu tesadüftür, komplodur diye söyleyenlere inan. “Hadi canım sen de”, demeyelim de ne diyelim.

Allahın aşkına bu milletin aklıyla zekasıyla alay etmek değildir de nedir?

Katrilyonda bir olabilecek, belirli okullarda sadece kız öğrencileri sınava almak ve şifrenin tesadüf olduğu gibi ihtimallere milletin inanmasını istemek bu milletle düpedüz dalga geçmek değil midir? 

Diğer taraftan, üzerinde şaibe bulunan sınavlarda, yardım edilen veya cevapların verildiği öğrencilerin özellikleri nelerdir? Bu öğrenciler öğretmen olurlarsa, polis olurlarsa, yüksek puanlı üniversitelere girerlerse kime ne menfaati olacak? Türkiye Cumhuriyetinin geleceği garanti altına alınmak mı isteniyor? Yoksa Ülkenin geleceği karartılmak mı isteniyor? Diğer taraftan şifre verilmeyen öğrenciler vatan haini olarak mı görülüyor?. Kim veya kimler bu işleri organize ediyor kağıt üzerinde hepsi meçhul. Ama herkesin kafasında kendince bu soruların cevabı var.

Bölgesine ve Dünya’ya yön veren bir Türkiye! Gibi iddialı lafları ağzından eksik etmeyen AKP Hükümetinin şifre rezaletini bir an önce temizlemesi gerekmektedir. Kendi ülkesinde en güvenilir olması gereken kurumda böyle bir rezalet varken, değil Türkiye kendi bölgesinde, kendi vatandaşlarına karşı nasıl saygın olacak. 

Vatandaş bu herzeyi kimlerin yediğini biliyor. Aslında başta Başbakan olmak üzere hükümet de biliyor. Ama herkes üç maymunu oynamaya devam ediyor.

Ama nereye kadar?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.