GERGİNLİKTEN NEMALANANLAR

Türkiye son 1 aydır olağanüstü günler yaşıyor. Açılım projesinin Tokat Reşadiye olayıyla sekteye uğradığı söylense de Hükümet projesinden vazgeçmeyeceğini her zeminde dile getiriyor. 

PKK yandaşları Terörist başının hücresi dar diye ortalığı yangın yerine çeviriyorlardı ki, diğer taraftan işçiler sokaklara döküldü. Özellikle Tekel İşçilerine uygulanan aşarı şiddetin örgüt yandaşlarına dahi uygulanmadığı görüldü.

Ardından Bingöl’de 33 erin şehit edilmesi konusunda, hükümet tarafının imalı konuşmaları daha unutulmamışken, Başbakan yardımcısına suikast düzenleneceği haberleri gündeme geldi. Ama gündem suikasttan ziyade suikast hazırlığı yapanların kimliği oldu. 

Ülke şu anda açıkça dile getirilmese de Hükümet ve Genelkurmay arasında var olan örtülü çekişmeyi merakla izliyor. Bu konuda ne Genelkurmay ne de hükümet aklından geçenleri açıkça söylemiyorlar. Söylediklerinde de hep ima ve kinayeli bir üslup kullanıyorlar. Bu husus halkın gözünden kaçmayacağı için bütün toplum gerildikçe geriliyor. 
Herkesin merak ettiği Hükümet bir şey biliyorsa ve elinde delilleri varsa neden açıkça bu işin üstüne gitmiyor. Elinde belge veya delil yoksa neden imalı konuşup da ortalığı germeye çalışıyor.

Aslına bakarsanız Hükümetin elinde büyük ihtimalle hiç bir şey yok. Olsa zaten böyle yapmaz direkt olarak işin üstüne giderlerdi. Dikkat ederseniz İktidar partisi mazlum, mağdur ve ezilmişlik politikalarıyla hep oy toplamaya çalıştı. 2007’de %47 oy aldı ama yine mazlum ve mağdurluğu elden bırakmamakta ısrarlı görünüyor. Basından şikâyet ettiler, şu anda basının büyük kısmı yandaş medya haline geldi. YÖK’ten şikâyet ettiler, yeni atanan yönetimle birlikte şimdi her şey süt liman oldu. Cumhurbaşkanlığı makamından dolayı sıkıntılar çekiyoruz bizi çalıştırmıyor deyip dert yanıyorlardı, o da son buldu. 

Şimdi sırada gerginlik yaratılacak iki kurum kaldı, Genelkurmay ve Hukuk kurulları. Genelkurmay ve Yargıtay, Danıştay vs. kurullarının başkanlıklarına da ileride AKP’li birileri atanırsa bu konuda şikâyetler bitecektir. Ama o zaman nasıl oy toplayacaklar işte o meçhul.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.